[vc_row] [vc_column][vc_column_text]

Od pięciu lat biegamy w Bełchatowie Tropem Wilczym

X edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to impreza sportowa, która po raz pierwszy w Bełchatowie została zorganizowana w 2018 roku. To sportowo-historyczne wydarzenie przyciąga z roku na rok coraz więcej chętnych, którzy chcą jednocześnie spędzić aktywnie czas, ale też uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, których wspominamy co roku 1 marca, bo na ten termin przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem tego wydarzenia, jest popularyzacja biegów długodystansowych i masowych, jako najbardziej dostępnej formy rekreacji fizycznej oraz upowszechnianie i przybliżanie mieszkańcom historii Polski i postaw patriotycznych.

Kiedy?

🗓 6 MARCA 2022 R.
(NIEDZIELA)

Gdzie?

📍JEDNOSTKA STRZELECKA 1001
IM. GEN. DYW.
JANUSZA GŁUCHOWSKIEGO
(UL. RODZIEWICZA 10 BEŁCHATÓW)

O której?

🕛 12:00

ZAPISY

Do biegu można się zgłosić za pośrednictwem strony internetowej www.online.datasport.pl lub klikając w powyższy odnośnik. Zapisy potrwają od środy, 9 lutego 2022 r. od godz. 12.00, do środy, 2 marca 2022 r. do godz. 23.59. Nie ma możliwości zgłoszenia się do biegu w dniu zawodów, czyli w niedzielę, 6 marca 2022 r. Za osobę zgłoszoną uważa się osobę, która wypełniła i przesłała formularz zgłoszeniowy.

Do biegu na dystansie 5 km i 1963 metrów przystąpić może 190 zawodników. Po zapisaniu tej ilości zawodników lista startowa oraz zapisy zostają zamknięte.

W biegu prawo startu mają osoby, które do dnia 6 marca 2022 roku (włącznie) ukończą 16 lat. Osoby niepełnoletnie startują w biegu na odpowiedzialność rodzica. Warunkiem dopuszczenia do biegu osoby niepełnoletniej będzie podpisanie przez rodzica bądź prawnego opiekuna stosownego oświadczenia (Załącznik nr 3 – zgoda rodziców). Warunkiem dopuszczenia osoby niepełnoletniej do startu jest obecność rodzica/prawnego opiekuna wraz z dowodem osobistym w momencie weryfikacji.  

Uczestnictwo w biegu kosztuje:

 • 20 złotych (w przypadku zgłoszenia do biegu od środy, 9 lutego od godz. 12.00, do niedzieli, 20 lutego 2022 r., do godz. 23.59)
 • 30 złotych (w przypadku zgłoszenia do biegu od poniedziałku, 21 lutego od godz. 00.00, do środy, 2 marca 2022 r., do godz. 23.59)  

Płatność dokonywana jest podczas procesu rejestracji. Warunkiem udziału w biegu, jest poprawne zapisanie się poprzez formularz zgłoszeniowy oraz znalezienie się na liście startowej.

Prośby o wystawienie Rachunku/Faktury VAT należy złożyć w systemie zapisów lub kierować na adres mailowy: bkl.belchatow@gmail.com z podaniem danych do faktury.

Pytania w sprawie zapisów, opłat, systemu rejestracji zawodników itp. prosimy kierować na adres: bkl.belchatow@gmail.com

Pytania merytoryczne, oferty, wnioski prosimy kierować na adres:
bkl.belchatow@gmail.com.

 

 

PAKIET STARTOWY

 

 

 • rezerwacja miejsca w biegu
 • profesjonalna obsługa medyczna na trasie i w miejscu imprezy
 • numer startowy z chipem mierzącym czas
 • agrafki
 • gadżet okolicznościowy
 • pamiątkowy medal dla każdego uczestnika po regulaminowym ukończeniu biegu
 • pamiątkowa koszulka (UWAGA! Ze względu na konieczność zamówienia koszulek przed rozpoczęciem zapisów, uczestnicy mogą otrzymać koszulki w innych rozmiarach)
 • butelkę 0,5 l wody niegazowanej
 • ciepły posiłek regeneracyjny po ukończeniu rywalizacji
 • materiały promocyjne
 • torbę

MEDALE

STATUETKI

GADŻET I – BUTELKA

KOSZULKI

GADŻET II – CZAPKO-BUFFKA

 

 

BIURO ZAWODÓW

Organizacyjne biuro zawodów zlokalizowane będzie w budynku Jednostki Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10 w Bełchatowie. Funkcjonować będzie w dniu biegu, czyli w niedzielę, 6 marca 2022 r. w godz. 9.30 – 14.00.

Weryfikacja zawodników oraz wydawanie pakietów startowych będzie możliwe jedynie w dniu biegu w godz. 9.30 – 11.30. Pakiet otrzymują wyłącznie osoby zapisane.

Warunkiem dopuszczenia zawodnika do udziału w biegu będzie własnoręcznie podpisanie oświadczenia o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w biegu (Załącznik nr 1) i oświadczenia dotyczącego danych osobowych (Załącznik nr 2), które będą dostępne w biurze zawodów.

NAGRODY

KOBIETY

I miejsce

II miejsce

III miejsce

MĘŻCZYŹNI

I miejsce

II miejsce

III miejsce

DODATKOWO DWIE NAGRODY SPECJALNE

MAPA

Tegoroczna bełchatowska X edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” organizowana będzie na terenach leśnych Nadleśnictwa Bełchatów – Lasów Państwowych przy Jednostce Strzeleckiej 1001 im. gen. dyw. Janusza Głuchowskiego przy ul. Rodziewicza 10. Będzie to powrót na ten teren po dwuletniej przerwie. Ostatni raz rywalizacja odbywała się tam 1 marca 2020 roku kiedy to organizowaliśmy VIII edycję tego wydarzenia. Zawodnicy na starcie ustawiają się dowolnie, a limit czasu wynosi 1 godzinę. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety w ciągu 1 godziny od strzału startera, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy.

POMIAR CZASU

Pomiar czasu odbędzie się za pomocą zwrotnych chipów zamontowanych w numerach startowych. Brak numeru z chipem będzie równoznaczny z dyskwalifikacją zawodnika. Pomiar jest dokonywany na obu dystansach. Do klasyfikacji generalnej liczy się czas netto, czyli ten od momentu przekroczenia linii startu do chwili przekroczenia linii mety. Nagrody finansowe trafią tylko do osób kwalifikowanych w biegu na dystansie 5 km.

WAŻNE LINKI

Bieżące informacje dotyczące X edycji „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” można śledzić, klikając w poniższe linki:

NIEZBĘDNE DOKUMENTY

Regulamin
Załącznik nr 1 – oświadczenie
Załącznik nr 2 – oświadczenie dotyczące danych osobowych – RODO
Załącznik nr 3 – oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu

PLAKAT

POPRZEDNIA EDYCJA

 

ORGANIZATORZY | PARTNERZY | SPONSORZY

Organizator

Organizator

Organizator

Partner

 
 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]