Trwa sprzedaż biletów na Dżem

Trwa sprzedaż biletów na koncert legendy polskiej muzyki rockowej i bluesowej, zespołu Dżem. Jeden z ważniejszych krajowych zespołów wystąpi dla swoich fanów w „Energii” 7 kwietnia (godz. 19), a bilety na to muzyczne wydarzenie szybko znajdują swoich właścicieli.

Początek grupy datuje się na rok 1973, kiedy to raczej niezobowiązująco grywali ze sobą bracia Beno (gitara basowa) i Adam (gitara) Otrębowie, Paweł Berger (piano) i Aleksander Wojtasiak (perkusja). Następnie dołączył do nich Ryszard Riedel, który wraz z Leskiem Falińskim stali się siłą napędową zespołu. Nazwa zespołu wywodzi się od słowa „Jam”, z cyklu imprez „Jam Session”, które po dziś dzień cieszą się bardzo dużą popularnością.

Najpopularniejsze utwory zespołu to m.in. „Wehikuł czasu”, „List do M.”, „Sen o Victorii” czy „Do kołyski”. Część z nich, jeśli nie wszystkie, będzie można usłyszeć w Bełchatowie. Obecni członkowie Dżemu to Maciej Balcar, Beno Otręba, Adam Otręba, Jerzy Styczyński, Zbyszek Szczerbiński oraz Janusz Borzucki. Co ciekawe, w roku 2010 nastąpiła fonograficzna hurra ofensywa Dżemu, który wreszcie nagrał i wydał długo oczekiwaną, dopiero drugą studyjną płytę z Balcarem (i pierwszą z Borzuckim) – „Muzę”.

„Muza” to również dłuższa i złożona forma w postaci utworu tytułowego, triumfalny debiut kompozytorski Szczerbińskiego w postaci „Partyzanta”, kolejnego przeboju grupy, no i „Strach” – dowód, iż mimo trzeciego krzyżyka na karku Dżem ciągle stać na nowe Wielkie Utwory.

Sprzedaż biletów (tylko miejsca stojące) odbywa się TUTAJ i TUTAJ oraz w hali „Energia” i na Lodowisku Miejskim. Nominalna cena biletu to 60 zł.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *