Trwają zapisy na „Bieg Samorządowca”

Rozpoczęły się zapisy do biegu z okazji Dnia Samorządowca, który pobiegnie ulicami naszego miasta w ostatnią niedzielę maja. To kolejna inicjatywa Pani Prezydent Miasta Bełchatowa skierowana do środowiska biegowego. Pierwszą z nich był marcowy bieg nocny – LINK.

„Bieg z okazji Dnia Samorządowca” będzie o tyle nietypowy, że jedną z kategorii będzie „Samorządowiec”. Impreza ma stanowić formę obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego, który upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Bieg rozpocznie się o godzinie 19:00. Trasa liczyć będzie ok. 11 km (trzy pętle po 3,7 km), a start i meta ulokowane będą w okolicach parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy przy ul. Księdza Jerzego Popiełuszki. Przy okazji biegu odbędzie się również marsz Nordic Walking (dystants 3,7 km).

Zapisy na bieg już trwają na stronie internetowej – LINK. Limit zawodników uczestniczących w biegu to 200 osób, w marszu Nordic Walking 50. Opłata startowa wynosi 30 zł. Partnerem biegu jest Klub Biegacza „Spartakus” Bełchatów.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *