na zdjęciu widoczna maskotka (miś) PEC oraz nagrodzeni uczestnicy imprezy sportowej wraz z Panią Pauliną Ligocką

Uatrakcyjniliśmy drugi tydzień ferii zimowych młodym mieszkańcom Bełchatowa

Już drugi rok pod rząd na terenie Bełchatowa organizowane były Igrzyska Zimowej Akademii Sportu, w ramach których odwiedziła nas w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie Pani Paulina Ligocka – była reprezentantka Polski w snowboardzie, dwukrotna brązowa medalistka Mistrzostw Świata w half-pipe oraz dwukrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich we włoskim Turynie w 2006 roku i w kanadyjskim Vancouver w 2010 roku. To sportowe wydarzenie zgromadziło w dwóch blokach łącznie ponad 100 osób, a dzieci i młodzież biorąca udział w tym evencie nie kryła swojego zadowolenia i radości.

Rywalizacja tym razem odbyła się na początku drugiego tygodnia ferii zimowych, które trwają na terenie województwa łódzkiego do niedzieli, 29 stycznia. W naszym obiekcie czekały takie olimpijskie i zimowe dyscypliny sportowe jak: biathlon, curling, hokej, minihokej, skisimulator (symulator jazdy na nartach), snowboard, czy łyżwiarstwo szybkie (ślizgi na slideboardzie). Liczyła się zarówno technika, jak i czas, ponieważ najmłodsi w dwóch blokach 1,5-godzinnych zbierali na specjalnych kartach uczestnika pieczątki, a te wymieniano następnie na nagrody rzeczowe. Ponadto najlepszych na poszczególnych stanowiskach wyróżniono też voucherami do pizzerii, kina, parku rozrywki, czy na basen.

Celem Zimowej Akademii Sportu było uatrakcyjnienie sportowej rywalizacji i integracji uczestników biorących udział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu, a także promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja zimowych sportów, zachęcenie do uprawnienia oryginalnych form ruchu i organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sprzętu i urządzeń do zimowych sportów olimpijskich.

Widok licznie zgromadzonej grupy młodych mieszkańców, która z dużym zaangażowaniem brała udział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu, cieszył również mnie, ponieważ dobrze wiemy, jak ważny w obecnym czasie jest ruch, aktywność fizyczna i promowanie zdrowego stylu życia głównie w gronie dzieci i młodzieży.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Dzieci w wieku 6-16 lat chętnie i z uśmiechem na twarzach brały udział w zmaganiach. Ponadto z dużą ciekawością zadawały one pytania gościowi specjalnemu Pani Paulinie Ligockiej. Snowboardzistka chętnie rozdawała autografy, rozmawiała z uczestnikami tego eventu, a także robiła wspólne zdjęcia.

Bełchatów był miastem, gdzie odbyła się inauguracja tegorocznych ogólnopolskich zmagań w ramach Igrzysk Zimowej Akademii Sportu. Dotychczas ta rywalizacja odbywała się już w Żorach, a kolejne na liście miast są: Świdnica, Chorzów, czy Wisła. Igrzyska, to bezpłatne i w pełni dostępne wydarzenie.

Organizatorem tej sportowej imprezy była firma BDB Event i Stowarzyszenie Animacji, Kultury i Sportu Anima Pro Activ, a za współorganizację odpowiadało: Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Partnerem Igrzysk Zimowej Akademii Sportu było: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w BełchatowieFundacja Akademia GKS Bełchatów, Pizzeria Da Grasso Bełchatów, Kino Helios Bełchatów, CosmoPark Centrum zabaw i rozrywki, a także Solpark Kleszczów – Kompleks Sportowo-Rekreacyjny. Dziękujemy za wsparcie!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *