na zdjęciu chłopcy grający w piłkę nożną na boisku piłkarskim

VIII edycja turnieju „Kibice Razem” odbędzie się 25 i 26 sierpnia

W dniach 25-26 sierpnia 2021 roku na terenie OSiR „Wawrzkowizna” organizowana będzie VIII edycja turnieju „Kibice Razem”. Udział w nim wezmą 10-latkowie z 18 ośrodków z całej Polski. Tradycyjnie dla najlepszych, nie zabraknie pucharu i nagród, a także indywidualnych wyróżnień.

Pierwszego dnia turnieju, a więc w środę, 25 sierpnia w godz. 16:00 – 19:00 odbędzie się rywalizacja w konkurencjach ogólnosprawnościowych. Z kolei drugiego dnia, czyli w czwartek, 26 sierpnia w godz. 9:00 – 14:00 rozegrany zostanie turniej piłki nożnej.

W VIII edycji turnieju „Kibice Razem” udział będą brać 10-latkowie z 18 ośrodków z całej Polski. Oprócz gospodarzy, czyli przedstawicieli GKS Bełchatów w zmaganiach udział wezmą takie ośrodki jak: Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Arka Gdynia, GKS Tychy, Miedź Legnica, Górnik Zabrze, Korona Kielce, Lech Poznań, Motor Lublin, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, Sandecja Nowy Sącz, Pogoń Szczecin, Odra Opole, Stal Mielec, Polonia Warszawa i reprezentacja Kibice Razem.

Rywalizacja będzie tradycyjnie toczyć się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wawrzkowizna” w pobliżu Bełchatowa, a do zdobycia dla drużyny, która zwycięży w ogólnej klasyfikacji punktowej, jest puchar „Kibice Razem”. Najlepsze drużyny otrzymają nagrody i pamiątki, a także przewidziano wyróżnienia indywidualne dla najlepszego bramkarza i strzelca turnieju „Kibice Razem”. W ubiegłorocznej edycji zwyciężyła Arka Gdynia, wyprzedzając na podium Lecha Poznań i Polonię Warszawa.

Nagrody i prowadzenie klasyfikacji punktowej to tylko dodatek. Najważniejszym będzie miło spędzony czas w malowniczym ośrodku, gdzie młodzi piłkarze nauczą się zdrowej i przyjaznej rywalizacji sportowej, oraz kultury i poszanowania turniejowych rywali, co jest podstawowym celem organizowanego turnieju.

To wydarzenie jest organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej, który jest realizatorem projektu „Kibice Razem” zainicjowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie już kolejny rok z rzędu będzie pomagać przy organizacji tej imprezy sportowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *