Wieczorne utrudnienia w ruchu drogowym w trakcie 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego

4. Bełchatowski Bieg Nocny odbędzie się już w najbliższą sobotę, 30 kwietnia na terenie naszego miasta, a to w godzinach wieczornych spowoduje utrudnienia w ruchu drogowym. Z uwagi na czasowy i krótkotrwały charakter biegu nie jest planowane wyznaczanie objazdów.

Ze względu na organizację 4. edycji Bełchatowskiego Biegu Nocnego w sobotę, 30 kwietnia 2022 roku w godzinach 20:20 – 22:20 w kilku miejscach naszego miasta zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego.

Całkowicie wyłączone z ruchu zostaną:

  • Plac Narutowicza (od godziny 18:00 do godziny 23:30),
  • ulica Lecha i Marii Kaczyńskich,
  • Plac Wolności (od ronda im. gen. Józefa Wybickiego do ulicy Henryka Dąbrowskiego),
  • ulica Generała Ludwika Czyżewskiego,
  • odcinek drogi powiatowej nr 1912E w miejscowości Dobiecin (do nawrotu zgodnie z załączaną poniżej mapą).

Ważną informację jest to, że ruch pieszy i rowerowy na przydrożnych chodnikach i ścieżkach przy wyżej wymienionych ulicach będzie odbywał się bez jakichkolwiek zakłóceń.

W uwagi na zamknięcie powyższych ulic i dróg wystąpią również utrudnienia w ruchu drogowych na ulicach do nich prostopadłych. Ponadto ruch wahadłowy będzie prowadzony wszędzie tam, gdzie tylko będzie istniała w danej chwili taka możliwość.

W związku z poruszaniem się po trasie biegowej zawodników apelujemy do kierowców, rowerzystów i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach do tego wyznaczonych przy pomocy służb mundurowych, osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym oraz organizatorów.

Mieszkańców za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość!

Trasa 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego:

grafika przedstawia mapę trasy 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, który odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia 2022 roku na terenie miasta Bełchatowa

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *