Wielki wyścig kolarski

Wyścig o „Wielką Nagrodę Miasta Bełchatowa” pojedzie w sobotę ulicami naszego miasta i okolic. Kilkuset kolarzy polskich i zagranicznych zmierzy się z trasą, która liczyć będzie do 130 km.

Tegoroczna edycja będzie 41. w historii zawodów, a ponadto zmagania młodszych kolarzy stanowić będą 3. Memoriał Kazimierza Jasińskiego. Olimpijczyka i trzykrotnego kolarskiego mistrza Polski, który współtworzył LSKK Bełchatów, a od 2012 r. jedna z ulic naszego miasta nosi jego imię.

Wyścig w kategorii Senior-Orlik wystartuje o godz. 14, a chwilę później na trasę wyjadą Juniorzy. W trakcie trwania zawodów przewidziane są także wyścigi dla dzieci (w 5 kategoriach i na odcinku do 1,5 km), które startują na dowolnym rowerze i obowiązkowo w kasku. Linia startu i mety mieścić się będzie na ul. Dąbrowskiego przy hali „Energia”.

Kolarze będą mieli do pokonania rundy o długości 18,3 km, które obejmą ulice Bełchatowa i okoliczne miejscowości (Dąbrowskiego, 1-go Maja, Staszica, Olsztyńska, Myszaki, Niedyszyna, Postękalice, Dobiecin, Goetla, Staszica, Okrzei, Dąbrowskiego).

W związku z przejazdem uczestników wyścigu (w godz. 14-17:30) należy spodziewać się lokalnych utrudnień, a ruch pojazdów na tych odcinkach będzie zamykany okresowo, na czas przejazdu kolumny zawodników.

Plakat promujący imprezę:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024