Wiosenne zmagania maluchów

Wszystkie przedszkolaki były zwycięzcami XXVI Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków, w których wystartowało ponad 120 maluchów z dziewięciu bełchatowskich placówek. Po raz drugi z powodzeniem w organizację imprezy aktywnie włączyło się Miejskie Centrum Sportu.

Od 26 lat Igrzyska Przedszkolaków pobudzają do sportowego trybu życia społeczność małych mieszkańców naszego miasta, a z trybun często dopingują ich rodzice, którzy sami brali udział w tej wielkiej sportowej imprezie. Tegorocznej zabawie przyświecało hasło „Sport to podstawa i dobra zabawa”. – Jeżeli sport nie cieszy zawodnika, to nie ma z tego prawdziwej satysfakcji. Dlatego do końca trzeba traktować sport jako dobrą zabawę – przekonuje Tomasz Wojciechowski, trener koszykówki w MUKS Bełchatów, a zarazem przewodniczący jury sędziowskiego. Tego dnia przedstawiciele bełchatowskiego świata sportu bardzo licznie towarzyszyli małym sportowcom, a byli z nimi zawodnicy m.in. PGE GKS Bełchatów, Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, Rugby Club Bełchatów, kolarskiego LSKK Bełchatów i Bełchatowskiej Akademii Takewon-Do.

Zgodnie z ceremoniałem igrzysk przed rozpoczęciem sportowej rywalizacji zawisła oficjalna flaga igrzysk i „zapłonął” olimpijski znicz. Po tej ceremonii nastąpiło emocjonujące współzawodnictwo w dwóch kategoriach wiekowych: 5 i 6-latków, a z pełnych trybun wspierali ich fantastyczni kibice. – Zaangażować młodych kibiców do zabawy to nie jest wcale prosta sprawa, ale nam w „Energii” to się dzisiaj udało. Oni dawali z siebie wszystko, tańcząc, śpiewając, a przede wszystkim ucząc się tego pozytywnego dopingu, na którym nam tak bardzo zależy – tłumaczy Adrian Szpakowski, który animował czwartkowe show. Na koniec każda z placówek została nagrodzona w jednej z dziewięciu kategorii, w których była najlepsza. Czekały specjalne statuetki za Zwinność, Szybkość, Dokładność, Wytrwałość, Zręczność, Skoczność, Energiczność, Bystrość i Efektywność.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024