Wyjątkowa klasa sportowa powstaje w SP 1

Z inicjatywy Mariusza Wlazłego w bełchatowskiej Szkole Podstawowej nr 1 ma powstać klasa IV S o profilu sportowo-językowym. Wybrańcy naukę w tej wyjątkowej klasie rozpoczną we wrześniu, ale nabór do niej już się rozpoczął. W jej programie przewidziano m.in. dodatkowe lekcje języka angielskiego oraz wychowania fizycznego.

Mistrz świata, siatkarska gwiazda polskiej siatkówki i kapitan PGE Skry Bełchatów przekonuje, że będzie profesjonalnie, zdrowo, ale i rodzinnie. – Pomysł utworzenia takiej klasy zrodził się już kilka lat temu, dlatego cieszę się, że teraz wreszcie będziemy mogli go zrealizować. Wraz z moją Fundacją postaramy się aktywizować dzieci, które chciałyby zaistnieć w świecie sportu. Właśnie z myślą o nich powstanie klasa o profilu siatkarskim – mówi Wlazły.

Oprócz podstawowego programu nauczania, klasa zrealizuje dodatkowe lekcje z języka angielskiego, wychowania fizycznego oraz zajęcia z zakresu dietetyki i przygotowania mentalnego. – Już na tym etapie jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby ukierunkować świadomość dzieci. Chcemy przygotować je do wyzwań czekających w przyszłości. Dlatego też najmłodsi będą odbywać zajęcia z trenerami od przygotowania mentalnego, którzy pomogą radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. po przegranych – informuje patron i pomysłodawca projektu.

Liczba miejsc w klasie będzie ograniczona, a to głównie z tego względu, że jej pomysłodawcy chcą aby praca przebiegała jak najbardziej efektywnie. – Zarówno pod względem sportowym, jak i naukowym – przekonuje Wlazły.  – Chciałbym stworzyć fajną grupę, zarówno z uczniami, rodzicami jak i pedagogami, którzy będą tam nauczać. Pragnę aby taka społeczność była jedną rodziną, w której każdy będzie nawzajem wspierał. To tylko i wyłącznie wtedy ma sens jeżeli rodzice też uczestniczą w takim życiu klasowym. Przed uczniami np. wyjazdy naukowo-sportowe, gdzie będziemy kontynuować naukę języka angielskiego. Mam nadzieję, że wszyscy czynnie wezmą udział w życiu tej klasy – dodaje.

Rekrutacja do klasy zostanie przeprowadzona 8 kwietnia (niedziela) o godz. 9:00 w hali Energia. Tego dnia odbędzie się test sprawnościowy oraz egzamin z języka angielskiego. Za to więcej informacji o tym pomyśle będzie można uzyskać podczas Dni Otwartych dla uczniów klas III oraz ich rodziców. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 10 marca (sobota) o godz. 10:00 w sali 16B na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1. Drugie nastąpi podczas treningu pokazowego zaplanowanego na 18 marca (niedziela). Ogłoszenie wyników nastąpi 16 kwietnia 2018 roku. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest TUTAJ.

Patronat honorowy nad innowacyjną klasą objęli Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa oraz Mariusz Wlazły, co gwarantuje przyszłym uczniom wysoki poziom nauczania, udział w zawodach sportowych, nowoczesny system motywacyjny oraz współpracę z PGE Skrą Bełchatów.

fot. Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *