Wyścig „Solidarności”

W dniach od 2 do 6 lipca br. na trasie z Łodzi do Krosna zostanie rozegrany 30-ty Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności i Olimpijczyków”. Jest to bardzo prestiżowy wyścig z uwagi na możliwość udziału w nim wszystkich polskich grup zawodowych i amatorskich. Impreza odbywa się już od 1990 roku, a jej organizatorem jest NSZZ „Solidarność” Regionu Łódzkiego we współpracy z regionalnymi komitetami organizacyjnymi z miast, przez które przejeżdża peleton.

Wyścig jest zaliczany do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga i kontynentalnego cyklu wyścigowego UCI Europe Tour. Od 2015 roku posiada kategorię UCI 2.2. W wyścigu startują polskie grupy kolarskie oraz grupy zagraniczne z dywizji UCI Continental Teams.

We wtorek 2 lipca planowany jest pierwszy etap z Łodzi do Sieradza, który będzie przebiegał również przez Bełchatów. Zawodnicy przejadą ulicą Pabianicką, Włókniarzy i Lipową. Przewidywany czas przejazdu to 16:00. W następnych etapach peleton przejedzie przez województwa: świętokrzyskie, mazowieckie i podkarpackie.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *