grafika z napisem "Uwaga! Utrudnienia w ruchu"

Wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu drogowym podczas 24. Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”

Już w najbliższą niedzielę, 21 listopada na terenie naszego miasta odbędzie się 24. Bieg Uliczny „Bełchatowska Piętnastka”. Z tego powodu w godz. od około 11:30 do godz. około 14:00 można spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym. Z uwagi na czasowy i krótkotrwały charakter biegu nie jest planowane wyznaczanie objazdów.

Z uwagi na organizację 24. Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” w niedzielę, 21 listopada w godz. 11:30 – 14:00 w kilku miejscach Bełchatowa nastąpi zmiana organizacji ruchu. Ruch pieszy na poniżej wymienionych ulicach będzie odbywał się bez zakłóceń.

Całkowicie wyłączona z ruchu zostanie:

  • ulica Dąbrowskiego,
  • ulica Czyżewskiego od skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego do ulicy Porannej,
  • ulica Staszica od skrzyżowania z ulicą Czyżewskiego do ulicy Jasnej,
  • ulica Jasna.

Częściowo wyłączona z ruchu zostanie:

  • ulica Okrzei od skrzyżowania z ulicą Jasną do skrzyżowania z ulicą Dąbrowskiego (ruch będzie odbywał się jednym pasem jezdni).

W związku z zamknięciem wyżej wymienionych ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia w ruchu na ulicach do nich prostopadłych.

Ponadto z uwagi na zamknięcie dla ruchu drogowego skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja informujemy, że mieszkańcy osiedla Wolność i 1000-lecia będą mieli umożliwiony docelowy wjazd i wyjazd dzięki wprowadzeniu ruchu wahadłowego na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i 1 Maja, Dąbrowskiego i Konrada Leśniewskiego „Orlika” oraz Dąbrowskiego i Czyżewskiego. Ponadto ruch wahadłowy będzie prowadzony wszędzie tam, gdzie tylko będzie istniała w danej chwili taka możliwość.

W związku z poruszaniem się po trasie zawodników apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach do tego wyznaczonych przy pomocy służb mundurowych, osób uprawnionych do kierowania ruchem drogowym oraz organizatorów.

Serdecznie przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość!

Trasa Biegu:

Pan trasy ulicami Bełchatowa podczas biegu Piętnastka

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024