XVII Bieg Niepodległości

101 rocznica odzyskania Niepodległości to doskonała okazja aby po raz kolejny uczniowie bełchatowskich szkół mogli stanąć do rywalizacji sportowej.

7. listopada na błoniach przy Parku Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbędzie się XVII edycja bełchatowskiego Biegu Niepodległości. Wzorem lat ubiegłych do rywalizacji przystąpią uczniowie bełchatowskich szkół podstawowych, średnich oraz osoby dorosłe chcące spróbować swoich sił w kategorii „Open”.

Pierwsza rozegrana zostanie właśnie kategoria Open, w której biegacze zmierzą się z dystansem 2000 m, natomiast biegaczki będą miały do pokonania 1000 m. Start w tych kategoriach zaplanowano odpowiednio na 9:45 i 9:55.

Około godziny 10:20 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy. Następnie startowały będą kolejne biegi w kategoriach każdego rocznika szkoły podstawowej, zarówno wśród chłopców i dziewczynek. Dystanse do pokonania to: 1000 m i 600 m. Po każdym biegu nastąpi dekoracja zwycięzców. Uczestnicy pracować będą również na zdobycze punktowe w klasyfikacji generalnej szkół.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkie bełchatowskie szkoły podstawowe. Poniżej można zapoznać się z regulaminem oraz pobrać formularz zgłoszeniowy dla biegacza oraz dla szkół.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *