grafika przedstawia uczestnika rozgrywek tenisowych w Bełchatowie

Zagraj w Bełchatowskiej Lidze Tenisowej oraz rywalizuj w turniejach z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023

Od maja na Miejskich Kortach Tenisowych mieszczących się przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie rozgrywane będą: Bełchatowska Liga Tenisowa 2023, a także Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023. Pierwsze mecze ligowe zostały zaplanowane już od 8 maja 2023 roku, a pierwszy turniej Grand Prix zaplanowany został na weekend 13 – 14 maja 2023 roku. Organizatorem jest Mariusz Strojkowski, a Miasto Bełchatów oraz Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie są partnerem tych sportowych zmagań.

Bełchatowska Liga Tenisowa 2023

Tegoroczne rozgrywki Bełchatowskiej Ligi Tenisowej rozpoczną się 8 maja, a zakończą 30 września 2023 roku. Zmagania te są skierowane do sympatyków tenisa ziemnego, które uprawiają ten sport na poziomie amatorskim. Bełchatowska Liga Tenisowa zostanie rozegrana w kategoriach OPEN kobiet, OPEN mężczyzn z podziałem na 1 ligę i 2 ligę.

Do ligi można się zgłaszać, podając: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego i kategorię:

 • osobiście u Mariusza Strojkowskiego;
 • wysyłając e-mail na adres: mstrojkowski@wp.pl;
 • wysyłając wiadomość SMS na numer telefonu: 696-439-481.

Zapisy są prowadzone do niedzieli, 30 kwietnia 2023, a wpisowe w wysokości 100 złotych należy wpłacić przed rozpoczęciem rozgrywek osobiście u organizatora, czyli do poniedziałku, 8 maja 2023 roku. Koszt wynajmu kortu podczas rozgrywania meczu ligowego będzie wynosił niezmiennie 15 złotych za godzinę. Warunkiem uczestnictwa jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (Załącznik nr 1).

Gracze samodzielnie, między sobą umawiają się na rozgrywki ligowe na podstawie otrzymanej listy zawodników. Wynik meczu zwycięzca przesyła organizatorowi (na adres e-mail: mstrojkowski@wp.pl lub poprzez wiadomość SMS pod numerem telefonu: 696-439-481). Rozpiska spotkań, która na bieżąco będzie aktualizowana na naszej stronie internetowej www.mcs.belchatow.pl i posłuży nie tylko obserwatorom Bełchatowskiej Ligi Tenisowej 2023, ale również zawodnikom, aby wiadomo było kto i jakie mecze już rozegrał, a ile spotkań zostało im jeszcze do odbycia.

Poszczególne kolejki gier zostaną ustalone po zakończeniu zapisów. Pojedynki mogą być rozgrywane jak najbardziej według założonej kolejności, ale nie ma takiego obowiązku. Uczestnicy tych zmagań mogą rozgrywać mecze w innej kolejności, ale należy pamiętać, że aby móc liczyć na zdobycie jak największej ilości punktów trzeba do 30 września 2023 roku rozegrać wszystkie zaplanowane w harmonogramie spotkania. W przypadku niestawienia się na mecz jednego z graczy zawodnikowi obecnemu w umówionym terminie na korcie przysługuje walkower 2:0 (6/0, 6/0). Ponadto opłatę za kort ponosi zawodnik, który nie przybył na kort.

– Przed rokiem w ligowych rozgrywkach wzięło udział blisko 40 osób, które przez cały sezon z dużym zaangażowaniem rywalizowały na Miejskich Kortach Tenisowych. Dostrzegamy rosnące zapotrzebowanie na tego typu zmagania w naszym regionie dlatego kolejny raz wychodzimy z inicjatywą organizacji Bełchatowskiej Ligi Tenisowej. Pragnę podkreślić, że mimo rosnących cen wszelkich usług i produktów, wejściówki na nasze korty są wciąż w tych samych cenach. Zachęcamy więc do udziału i aktywnego wypoczynku na Miejskich Kortach Tenisowych!

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Rozgrywki ligowe będą się odbywać do dwóch wygranych setów systemem „każdy z każdym” według poniższej punktacji:

 • zwycięstwo 2:0 w setach – 4 punkty,
 • zwycięstwo 2:1 w setach – 3 punkty,
 • porażka 1:2 w setach – 2 punkty,
 • porażka 0:2 w setach – 1 punkt,
 • nierozegrany mecz 0 punktów.

Rezerwacji Miejskich Kortów Tenisowych w Bełchatowie będzie można dokonywać pod numerem telefonu: 798-461-713, za pomocą adresu e-mail: korty@mcs.belchatow.pl lub na stronie internetowej www.twojtenis.pl.

Regulamin Bełchatowskiej Ligi Tenisowej 2023
Załącznik nr 1 – Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

grafika promująca Bełchatowską Ligę Tenisa 2023


Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023

Pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym zaplanowaliśmy już na weekend 13-14 maja 2023 roku.

Zgłoszenia dla amatorów tenisa ziemnego są prowadzone w ten sam sposób jak w przypadku Bełchatowskiej Ligi Tenisowej, ale osobiście można zapisywać się na 3 dni przed turniejem aż do dnia rozpoczęcia danego cyklu Grand Prix do godziny 9:30. Po tym czasie zgłoszenia nie będą już przyjmowane.

Zmagania w Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023 będą się odbywać w czterech kategoriach:

 • OPEN kobiety;
 • OPEN mężczyźni;
 • „+50” mężczyzn;
 • gra podwójna.

Wpisowe należy opłacić w dniu turnieju z danego cyklu Grand Prix Bełchatowa 2023 w tenisie ziemnym do godziny 9:30. Młodzież szkolna za okazaniem legitymacji szkolnej płaci 30 złotych za osobę. Studenci za okazaniem legitymacji zapłacą 40 złotych za osobę za singiel. Pozostali zapłacą za grę pojedynczą 60 złotych za osobę. Wszyscy wyżej wymienieni zapisani do singla grę w deblu mają nieodpłatnie, a jeśli ktoś chce zagrać tylko w grze podwójnej, jest zobowiązany do poniesienia opłaty w wysokości 30 złotych za osobę.

W tym roku jest zaplanowane pięć edycji Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym, a w pierwszej połowie września zostanie rozegrany finałowy turniej Grand Prix Masters Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023.

I Grand Prix – 13 – 14 maj 2023 r.
II Grand Prix – 27 – 28 maj 2023 r.
III Grand Prix – 10 – 11 czerwiec 2023 r.
IV Grand Prix – 1 – 2 lipiec 2023 r.
V Grand Prix – 26 – 27 sierpień 2023 r.
Grand Prix Masters – 9 – 10 wrzesień 2023 r.

W przypadku każdego turnieju od godz. 9:30 do godz. 10:00 odbywa się losowanie kategorii, a początek zmagań planowany jest na godz. 10:00.

Tegoroczny system gier Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym
przewiduje możliwość rozegrania Turnieju Pocieszenia dla zawodników, którzy odpadli w I rundzie Turnieju Głównego. Do klasyfikacji ogólnej liczby się suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu i jest to kolejno:

– Turniejowy system gier w tenisie ziemnym to propozycja dla osób, które chcą w aktywny sposób spędzać weekendy począwszy od maja aż do samego września. Poza rywalizacją w lidze można również sprawdzić swoją dyspozycję na zasadach turniejowych, gdzie liczy się pełna koncentracja i odpowiednie rozłożenie sił. Bardzo często podczas rozgrywek tenisowych pogoda nie oszczędza zawodniczek i zawodników, a więc tutaj odpowiednie przygotowanie odgrywa istotną rolę.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

W Turnieju Głównym:

 • 1. miejsce – 120 punktów;
 • 2. miejsce – 90 punktów;
 • 3-4. miejsce – 75 punktów;
 • 5-8. miejsce – 50 punktów;
 • 9-16. miejsce – 30 punktów;
 • 17-32. miejsce – 20 punktów;
 • 33-64. miejsce – 3 punkty.

W Turnieju Pocieszenia:

 • 1. miejsce – 10 punktów;
 • 2. miejsce – 5 punktów;
 • 3-4. miejsce – 3 punkty;
 • 5-8. miejsce – 1 punkt.

Regulamin Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023
Załącznik nr 1 – Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

grafika promująca Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *