Zagrali na „głównej”

W minioną sobotę na płycie głównej Stadionu Miejskiego odbył się turniej Bełchatów Cup 2019 dla dzieci z rocznika 2010 i urodzonych w ostatnim kwartale 2009 roku. W rozgrywkach wzięło udział ponad 200 chłopców z 16 drużyn, z terenu całego kraju.

Boisko główne Stadionu Miejskiego cieszy się bardzo dobrą opinią wśród piłkarzy pierwszej drużyny GKS- u Bełchatów, a także wśród ich rywali. W niedawnym głosowaniu na najlepszą murawę w II lidze zajęła ona 3 miejsce. W poprzednich latach była jeszcze lepiej oceniana. Jesienią po tym boisku biegać będą zawodnicy z klubów Ekstraklasy, a to za sprawą Rakowa Częstochowa, który będzie wynajmował stadion.

W pierwszej fazie grupowej turnieju dla dzieci rywalizowano w czterech grupach. Zwycięzcy każdej z nich awansowali do „Ligi Mistrzów”, drugie miejsca do „Ligi Europy”, trzecie do „Ekstraklasy”, a czwarte do „Pucharu Polski”.

W „Lidze Mistrzów” zagrały GKS Bełchatów, Polonia Warszawa, Puławiak Puławy oraz ŁKS Łódź. Najlepsi w całej rywalizacji okazali się zawodnicy z Łodzi, którzy w finałowej grupie wyprzedzili drużynę z Puław, 3 miejsce przypadło Polonii. Gospodarze turnieju – GKS Bełchatów (pod wodzą trenera Bartłomieja Kondrackiego) zajęli miejsce tuż za podium.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Alana Wódkę z GKS Bełchatów. Najwięcej bramek zdobył Bartek Buczkowski z ŁKS-u. Najlepszy zawodnik turnieju również reprezentował barwy Łódzkiego Klubu Sportowego, a był nim Oskar Barylski.

Organizatorami turnieju byli: Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, GKS Bełchatów S.A. oraz liczne grono partnerów i wolontariuszy, głównie rodziców zawodników z rocznika 2010. Mamy nadzieję, że turniej na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych na terenie Bełchatowa.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *