Zdaliśmy międzynarodowy egzamin

Dobiegł końca UEFA Development Tournament. Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 zajęła w nim drugie miejsce ulegając jedynie kadrze Norwegii. Dwa z sześciu spotkań międzynarodowego turnieju rozegrano na Stadionie Miejskim w Bełchatowie.

Od wielu już lat PZPN pozwala nam na organizację spotkań grup młodzieżowych na terenie okręgu piotrkowskiego. Staramy się jak najlepiej wywiązywać z powierzonych zadań, czego efektem była chociażby obecność turnieju UEFA w Bełchatowie. Cieszę się, że takie stadiony tętnią życiem – mówił po wizycie w naszym mieście Stanisław Sipa, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Tryb.

Reprezentacja Polski grę w zawodach rozpoczęła od pokonania w naszym mieście Ukrainy 4:1 (3:0). O tym spotkaniu pisaliśmy na naszej stronie internetowej – LINK. Dwa dni później biało-czerwone już w Aleksandrowie Łódzkim musiały uznać wyższość Norweżek (0:1).

Tego samego dnia na Stadionie Miejskim zagrały ze sobą reprezentacje Ukrainy i Słowacji. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 1:1. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, które lepiej wykonywały zawodniczki Sergieja Sapronova.

Ostatni dzień międzynarodowych zmagań zaplanowano w Łodzi. W stolicy naszego województwa biało-czerwone, rozgrywające spotkanie na stadionie przy al. Piłsudskiego 138, były lepsze od Słowaczek po bramce Wiktorii Nowak. Norweżki z kolei na stadionie ŁKS Łódź pewnie pokonały Ukrainę 5:0 i z kompletem punktów wygrały tę edycję turnieju.

Dla Polek był to szósty występ w projekcie UEFA Development Tournament, który w poprzednich latach dwukrotnie gościł w Polsce – w woj. świętokrzyskim (2013) i lubelskim (2016). Rywalizując na Kielecczyźnie z Norwegią, Danią i Litwą były najlepsze. Sukces powtórzyły rok później w Słowenii.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *