Zdolni sportowcy otrzymali stypendia

Bełchatowscy sportowcy, którzy zostali wyróżnieni certyfikatami stypendialnymi, oficjalnie odebrali je na lutowej Sesji Rady Miejskiej. Suma środków przekazanych na ich rozwój wyniosła 56 tys. zł. – Gratuluję konsekwencji w osiąganiu postawionych celów, a wiem że jest to bardzo trudne – chwali mieszkańców Bełchatowa wiceprezydent Łukasz Politański.

Wśród zdolnych sportowców dominują lekkoatleci, ponieważ nagrodzono ich aż sześcioro. Byli to Julia Grzelewska, Szymon Woźniak, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, Kacper Wośko, Aleksandra Dawidziak. Dodatkowo stypendium otrzymali Krzysztof Brezyna (tenis ziemny), Alina Stasiak (kick-boxing), Aleksander Szmigielski (piłka nożna), Zuzanna Maciejewska, Joanna Osowska, Amelia Dylewska (taekwon-do), Ida Lis (trójbój siłowy) i Filip Kazimierczak (zapasy).

Wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański podkreślił, że na uznanie zasługuje ich talent, a także ciężka praca, jaką każdego dnia wkładają w osiągnięcie jak najlepszych wyników. – To imponujące, że mimo młodego wieku każdy z was ma już ściśle sprecyzowane cele, do których konsekwentnie dążycie. Wasz wysiłek i wszelkie trudy owocują różnorodnymi osiągnięciami oraz nagrodami. Coraz częściej są to nie tylko sukcesy na arenie regionalnej, wojewódzkiej, czy ogólnopolskiej, ale także międzynarodowej – powiedział.

Wiceprezydent pogratulował nagrodzonym oraz ich najbliższym, trenerom i opiekunom. – Gratuluję konsekwencji w osiąganiu postawionych celów, a wiem że jest to bardzo trudne. Dziękuję wam w imieniu swoim i prezydent Marioli Czechowskie, za to co robicie, za promowanie miasta Bełchatowa w różnych zakątkach Polski i świata – dodał. , co daje do 500 zł miesięcznie przez okres najbliższego roku.

Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *