Zmiana organizacji ruchu podczas „Biegu Nocnego”

Cztery dni pozostały do sobotniego „I Bełchatowskiego Biegu Nocnego”. W trakcie imprezy będą obowiązywały istotne zmiany w organizacji ruchu.

O godz. 20:45 nastąpi wyłączenie pasa ruchu na ul. Witolda Budryka od strony wewnętrznej. Ulica będzie w ten sposób użytkowana do godz. 22:15, natomiast kierowcy jadący w górę ul. Św. Faustyny Kowalskiej będą zmuszeni skręcić w ul. Św. Barbary (znak C-1; kierujący będzie zobowiązany do skrętu w prawo przed znakiem). W tym czasie na długości całej ulicy Budryka będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

 

Swoje uczestnictwo w biegu nocnym zadeklarowało 124 mężczyzn i 76 kobiet – szczegóły TUTAJ. Otwarcie biura zawodów, które umiejscowione będzie na boiskach przy Publicznym Gimnazjum nr 4 nastąpi o godz. 19. Do godz. 20:15 trwać będzie weryfikacja zawodników oraz wydawania pakietów startowych. Na dwadzieścia minut przed startem, który zaplanowano o godz. 21, rozpocznie się wspólna rozgrzewka biegaczy. Limit czasu dla biegaczy na pokonanie dystansu 6 km wynosi godzinę.

Uczestnicy sobotniego biegu nocnego będą mogli przyjrzeć się nowej inwestycji Miasta Bełchatowa. Mowa tu o ulicy Budryka, której rozbudowa opiewała na kwotę około 3,5 miliona złotych. Do tej pory znaczną jej część stanowiły tereny niezagospodarowane i nieuporządkowane. Od grudnia ubiegłego roku ul. Budryka jest przejezdna na całej długości ulicy tworząc małą obwodnicę osiedla Binków. Realizacja zadania trwała dwa lata. Szczegóły dotyczące tej drogowej inwestycji znajdą Państwo na stronie internetowej magistratu – LINK.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *