Zmień bojler na kaloryfer

Uczniowie klas trzecich bełchatowskich gimnazjów rozpoczęli w środę swą pracę nad kaloryferem. – Przecież każdy z nas ma już kaloryfer, tylko czasem niepotrzebnie schowany. Odkryjmy go na nowo – zachęcali w trakcie nietypowej akcji organizatorzy.

W ramach akcji instruktorki fitness zachęcały do wspólnych ćwiczeń i treningów mięśni brzucha uczniów najstarszych klas gimnazjów. W środowym treningu aktywnie towarzyszyli im Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, dyrektor PEC Bełchatów Grzegorz Zegarek oraz prezes Bełchatowskiego Szkolnego Związku Sportowego Jacek Zatorski.

Włączamy się z reguły w każdą akcję, która ma na celu krzewienie kultury fizycznej i sportu. Jestem zdania, że jeśli teraz nauczymy dzieci i młodzież aktywnego spędzania wolnego czasu, to zaprocentuje to w przyszłości. Zwłaszcza, że każda aktywność fizyczna na wolnym powietrzu będzie procentować w przyszłości mniejszą ilością chorób, różnych problemów zdrowotnych – tłumaczy Zatorski.

Dzięki akcji „Zmień bojler na kaloryfer”, prowadzonej z przymrużeniem oka, organizatorzy chcieli wzbudzić aktywność mieszkańców Bełchatowa oraz zainteresować marką „Ciepła Systemowego” podejmując tematy związane ze sportem, zdrowiem i wysokim poziomem energii w życiu. W trakcie blisko dwugodzinnego treningu poprzedzonego intensywną rozgrzewką uczniowie zapoznali się m.in. ze specjalnym zestawem ćwiczeń.

Akcja miała na celu zachęcić młodych bełchatowian do dbałości o zdrowie, kondycję fizyczną i wypracowanie „kaloryfera” na lato. W okresie zimowym grzeje nas kaloryfer na ścianie, natomiast wiosną rozpoczyna się sezon na kaloryfer na brzuchu – uśmiecha się tłumacząc ideę spotkania Olga Pełka z PEC Bełchatów, pomysłodawcy przedsięwzięcia.

Teraz przed uczestnikami akcji czas by wybrać jeden spośród kilku zaproponowanych treningów i wykonywać go trzy razy w tygodniu przez trzy miesiące, tak by finalnie osiągnąć oczekiwane rezultaty. – Niecierpliwi zawsze mogą sprawdzić, jak dużo dzieli ich od kaloryfera wyliczając wskaźnik BMI, a zdeterminowani mogą wesprzeć plan treningowy zbilansowaną dietą – dodają inicjatorzy akcji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *