Żółto-czarny weekend mocy

VIII Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów przeszedł już do historii, ale wielu jego uczestników zapewne zapamięta go do końca życia. Choćby z tego powodu, że mieli możliwość spotkania się z np. siatkarskimi mistrzami świata i Polski. A wszystko w hali „Energia”, domu żółto-czarnej dumy Bełchatowa.

„Energia” i jej otoczenie przez dwa dni stanowiło miejsce Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców. Pierwszego dnia zgodnie z tradycją lat ubiegłych, siatkarze Skry rozegrali mecz towarzyski. W tegorocznym niestety przegrali z MKS Będzin 2:3, ale wystąpili w bardzo okrojonym składzie. Zabrakło np. Milada Ebadipoura, a także późniejszych złotych medalistów Mistrzostw Świata: Grzegorza Łomacza, Artura Szalpuka i Jakuba Kochanowskiego. Jednak na miejscu byli mistrzowie globu z 2014 r. tj. Mariusz Wlazły, Karol Kłos i Michał Winiarski.

W niedzielę kibiców czekał Siatkarski Piknik Rodzinny, na który kibiców dowoził radosny żółto-czarny autobus. A tam było wiele atrakcji np. festiwal kolorów, strefa malucha, Bieg Krasnali, wyjątkowe licytacje oraz pokaz sportowych samochodów. Teraz przed kibicami PGE Skry ostatnie gry kontrolne ich idoli, a później już emocjonująca obrona tytułu najlepszej drużyny w Polsce.

fot. Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024