Impreza sportowa
na zdjęciu widoczni są uczestnicy Warsztatów Nordic Walking Bełchatów, którzy maszerują z kijkami w ramach szkolenia i treningu

Na terenie naszego miasta odbędzie się kolejny etap tegorocznego Pucharu Świata Nordic Walking Bełchatów 2022 w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie sportowej. Oficjalne otwarcie tej imprezy odbędzie się w piątek, 26 sierpnia w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a, a w sobotę, 27 sierpnia uczestnicy przystąpią do rywalizacji na terenach Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie przy ulicy Czaplinieckiej 96 w Bełchatowie. Każdy uczestnik, który poniesie opłatę startową ma zapewniony po ukończeniu zmagań pamiątkowy medal, a także wodę, numer startowy, czy posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych w kategorii OPEN, w poszczególnych kategoriach wiekowych, a także w gronie najlepszych klubów i rodzin przewidziano puchary, dyplomy i nagrody specjalne.

Organizatorami Pucharu Świata Nordic Walking Bełchatów 2022 są: World Original Nordic Walking Federation, Nordic Walking Poland i Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów. Partnerami tego sportowego wydarzenia są: Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Powiat Bełchatowski, Powiatowe Centrum Sportu w Bełchatowie, Gmina Bełchatów oraz Centrum Kultury i Sportu Gminy Bełchatów. Sponsorem strategicznym jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Patronat honorowym nad tym wydarzeniem objął Fin Marco Kantaneva, który jest oficjalnym twórcą techniki nordic walking opisanej w 1997 roku, ale też trenerem personalnym i instruktorem sportowym.

REGULAMIN
ZAPISY
OFICJALNA STRONA PUCHARU ŚWIATA NORDIC WALKING BEŁCHATÓW 2022
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK

Grafika promująca imprezę Puchar Świat Nordic Walking Bełchatów 2022

Data

26 sierpień 2022

  • Koniec: 16:00
  • Start: 18:00
  • Miejsce: ul. Dąbrowskiego 11, Bełchatów