Impreza kulturalna

Na przełomie czerwca i lipca bawić się będziemy na Dniach Bełchatowa. Święto miasta wypełni sobotni koncert gwiazd z Ewą Farną na czela i niedzielny rodzinny piknik, na którym pokażą się uzdolnieni bełchatowianie. Bełchatowianie, jak co roku będą się bawić na błoniach koło Muzeum Regionalnego. Dni Bełchatowa odbędą się 30 czerwca i 1 lipca, a zmieniony w ubiegłym roku termin nie jest przypadkowy.

W sobotę, 30 czerwca, o godz. 16:00 bełchatowian czeka koncertowy maraton. Tuż po godz. 16:00 rozpocznie go Kacper Gołda, wokalista znany z ubiegłorocznej edycji muzycznego show TVP ,,The Voice of Poland”, potem zaśpiewa Agata Sobocińska, piosenkarka pop i autorka tekstów. W ubiegłym roku wydała płytę ,,Już na zawsze”, którą promuje piosenka ,,Chwilo trwaj”. Ze swoim zespołem koncertuje od wielu lat. Na bełchatowskiej scenie zagości też muzyka taneczna za sprawą belgijskiego artysty, twórcy dyskotekowego przeboju ,,Pump it up”. Danzel zaśpiewa około godz. 18:00. Tuż po nim na scenę wkroczy Mateusz Ziółko, zwycięzca III edycji ,,The Voice od Poland” i konkursu Super debiuty 2014 na festiwalu w Opolu. Jego piosenka ,,W płomieniach” z wydanego w ubiegłym roku debiutanckiego albumu ,,Na nowo” ma na YouTube prawie 44 mln wyświetleń. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Ewa Farna, artystka od wielu lat obecna na polskiej scenie. Zaśpiewa o godz. 20.30. Po koncertach mieszkańcy bawić się będą na dyskotece pod gwiazdami.

Niedziela to czas rodzinnej zabawy i pikniku. Obejrzeć będzie można grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK, wystąpią. Swój program już przygotowują dzieci z bełchatowskich przedszkoli. Będzie także koncert wielopokoleniowy z udziałem m.in. chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gwiazdą zamykającą tegoroczne dni Bełchatowa będzie grupa Happysad. Obecnego na scenie od 2001 roku zespołu nie trzeba przedstawiać. Ma swoim koncie ponad tysiąc koncertów i siedem wydanych płyt. W Bełchatowie z pewnością usłyszymy przeboje z najnowszego krążka ,,Ciało obce”, z którym Happysad od ubiegłego roku jest w trasie koncertowej.

 

Data

30 czerwiec 2018

  • Koniec: 22:00
  • Start: 16:00
  • Miejsce: ulica Rodziny Hellwigów 11, Bełchatów
Streetball Bełchatów 2024