40 dni pozostało do B15

Bełchatowska Piętnastka w tym roku odbędzie się w dniu 24.11.2019 r. Na liście startowej zapisanych jest już ponad 600 osób . Podobnie jak w latach ubiegłych nasz bieg będzie zwieńczeniem Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, który w tym roku odbywa się pod nazwą: „Biegnij w łódzkie – w 80 km dookoła łódzkiego”. Zakończy on również Bełchatowską Triadę Biegową, w skład której weszły jeszcze: „Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” oraz „3. Bieg Nocny”

Tegoroczna „piętnastka” będzie już 23. edycją tego popularnego biegu, który odbywa się pod koniec sezonu. W latach ubiegłych na starcie zawsze stawało blisko 1000 biegaczy. Mamy nadzieję, że podobnie będzie również w tym roku. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie w biegu głównym na liście startowej widnieją już 602 zatwierdzone osoby. Natomiast w biegu towarzyszącym, na dystansie 5 kilometrów lista startowa pełna jest już od wakacji. 110 miejsc wypełniło się w zaledwie kilkanaście dni.

Trasa biegu pozostaje niezmienna w stosunku do lat ubiegłych. Biegacze będą mieli do pokonania trzy płaskie pętle, prowadzące asfaltowymi ulicami Bełchatowa. Trasa posiada atest PZLA. Start i meta zlokalizowane będą jak zwykle w okolicy Hali Energia na ulicy Dąbrowskiego. Usytuowanie strefy finiszera w okolicy hali nie jest przypadkowe. Na terenie „Energii” zlokalizowane będzie biuro zawodów, depozyt oraz szatnie i natryski dla zawodników.

Hala Energia będzie oczywiście miejscem dekoracji zwycięzców biegu oraz cyklu biegów o Puchar Marszałka. W klasyfikacji generalnej w kategorii Open mężczyzn prowadzi aktualnie Krzysztof Pietrzyk. Natomiast w kategorii Open Kobiet o zwycięstwo rywalizują dobrze znane w naszym środowisku Sylwia Hałaczkiewicz, która jest liderką cyklu i zwyciężczynią wielu biegów w Bełchatowie i województwie łódzkim oraz Monika Drążek – również czołowa biegaczka naszego regionu.

Start rywalizacji jak zwykle w samo południe. Zapisy na stronie timerecords.pl potrwają do 15.11.2019 r. Ważną informacją jest również fakt, iż w tym roku nie będzie można zapisać się w dniu imprezy. Biuro zawodów przyjmować będzie nowych zawodników na listę startową w sobotę 23.11.2019 r. w godzinach od 15:00 do 20:00.

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu, a także do gorącego dopingu na całej trasie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *