Ruszają zapisy na 8. Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja

Przed nami 8. edycja Bełchatowskiego Biegu Konstytucji 3 Maja, która odbędzie się w środę, 8 maja w Parku Olszewskich na błoniach Muzeum Regionalnego przy ulicy Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie. Do rywalizacji biegowej przystąpią uczniowie klas I-III z lokalnych szkół podstawowych. Zapisy trwają do wtorku, 30 kwietnia, do godziny 12:00.

Ten rekreacyjny bieg ma na celu upamiętnienie 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci oraz promocji Miasta Bełchatowa i Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Ścieżkami parku dzieci będą rywalizować na trasie o długości liczącej od 300 do 400 metrów. W każdej z kategorii zmagania będą prowadzone na tym samym dystansie. Start i meta tradycyjnie jak co roku znajdować się będą tuż za budynkiem Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Jako pierwsze do biegu przystąpią dziewczęta urodzone w 2014 roku, a zaraz po nich chłopcy. Później odpowiednio i kolejno biegać będą: dziewczęta z 2015 roku, chłopcy z 2015 roku, dziewczęta urodzone w 2016 i chłopcy urodzeni w 2017 roku. Po każdym zakończonym biegu na bieżąco odbywać się będą ceremonie dekoracji. Oficjalne rozpoczęcie z udziałem zaproszonych gości zaplanowano na godzinę 10:00, a kwadrans później rozpocznie się pierwszy bieg. Natomiast o godzinie 10:05 zaplanowana jest rozgrzewka. Zgłoszenia list startowych z podpisem dyrektora placówki i pieczęcią szkoły będą przyjmowane w biurze zawodów od godziny 9;40, a o godzinie 9:45 odbędzie się zapoznanie uczestników z trasami biegowymi.

Zgłoszenia ilościowe są możliwe do wtorku, 30 kwietnia 2024 roku, do godziny 12:00 na adres e-mail: a.polek@mcs.belchatow.pl. Każdy startujący w biegu uczeń jest zobowiązany posiadać karteczkę z imieniem, nazwiskiem, rocznikiem i pieczątką szkoły. Ponadto nie ma limitu miejsc podczas tego biegu. Każdy uczestnik biorący udział w 8. Bełchatowskim Biegu Konstytucji 3 Maja otrzyma pamiątkowy dyplom, słodki poczęstunek, jabłko oraz wodę. Osoby, które zajmą miejsca na podium otrzymają okazjonalne medale, nagrody rzeczowe, a dla zwycięzców przewidziano okolicznościowe puchary/statuetki. Zachęcamy również dzieci i nauczycieli do tego, aby nie zapomniały o patriotycznych elementach, a szczególnie mile widziane będą biało-czerwone stroje, ich elementy, kotyliony, czy różnego rodzaju przedmioty. Przypominamy, że za grupy szkolne i stan zdrowia poszczególnych uczniów odpowiedzialność ponoszą opiekunowie.

Więcej informacji udziela Pani Agnieszka Polek pod numerem telefonu: 508-280-752 lub Pani Agnieszka Morawiec pod numerem telefonu: 501-060-216.

Organizatorami 8. Biegu Konstytucji 3 Maja są: Prezydent Miasta BełchatowaMuzeum Regionalne w BełchatowieBełchatowski Klub LekkoatletycznyAkademia Młodego Lekkoatlety i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

REGULAMIN
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ