turniej dla dzieci tenis

Dzieci rywalizowały na kortach

Po raz kolejny dużym zainteresowaniem cieszyły się Mistrzostwa Bełchatowa Dzieci w tenisie ziemnym, które zorganizowano na Miejskich Kortach Tenisowych. Uczestnicy z pełnym zaangażowaniem walczyli o cenne nagrody rzeczowe.

We wszystkich kategoriach wzięło udział ponad 30 młodych zawodników, a poziom zawodów oceniono na bardzo wysoki. Mistrzostwa rozegrano w trzech kategoriach – „czerwona”, „zielona” i U-16. Wśród najmłodszych uczestników mistrzostw najlepszy był Mateusz Dobrakowski, który okazał się lepszy od Oliwiera Kosędki (7:4) i Igora Owczarza (7:4). W fazie finałowej z chłopcami mierzyła się jeszcze Amelia Kowalczyk.

W drugiej kategorii do gry o medale przystąpiło , a wygrała je nastoletnia nadzieja bełchatowskiego tenisa Marta Dudek. Sportowa stypendystka Miasta Bełchatowa stanęła na podium wraz z Olą Gonerską i Anią Masapust. W rundzie finałowej pokonała ona rywalki 15:8 i 15:7, zaś mecz w meczu o miejsce drugie Ola była lepsza zwyciężając 15:2.

Najstarsza kategoria to zarazem najciekawsze pojedynki, w których wzięli udział m.in. chłopcy znani z cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. Zmagania chłopców wygrał Grzegorz Puźniak przed Kamilem Mataczem i Kacprem Komiczem. Finałowe starcie to pokaz dobrego tenisa i sukces Puźniaka 7:5/6:2. U dziewcząt pierwsze miejsce dla Nikoli Niepsuj, drugie Kingi Rośniak, a trzecie Natalii Smolnej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024