na zdjęciu widoczna na scenie grupa dzieci i organizatorów, które pozują do zdjęć z medalami i nagrodami w trakcie Festiwalu Sportów Zimowych - Igrzysk Zimowej Akademii Sportu

Festiwal Sportów Zimowych już za nami

Do historii przeszedł, odbywający się po raz pierwszy w Bełchatowie Festiwal Sportów Zimowych – Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Tego dnia w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie pojawiło się łącznie ponad 100 osób. To sportowe wydarzenie głównie było skierowane do dzieci i młodzieży z Bełchatowa i okolic.

Najmłodsi biorący udział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu rywalizowali m.in. w biathlonie, curlingu, snowboardzie czy hokeju. Każdy zawodnik otrzymał specjalną kartę, na której zdobywał odznaki w przygotowanych strefach sportu. Za zdobycie odpowiedniej ilości pieczątek uczestnik otrzymywał gwarantowaną nagrodę Zimowej Akademii Sportu. Dla najlepszych przygotowano też medale.

Dzieci rywalizowały pod okiem byłej reprezentantki Polski i gwiazdy sportów zimowych. Gościem honorowym piątkowych zmagań była srebrna i brązowa medalistka olimpijska, a także wicemistrzyni świata w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Bachleda-Curuś. Ambasadorka wydarzenia opowiadała małym sportowcom o swoich sukcesach i przybliżała najmłodszym tajniki łyżwiarstwa szybkiego.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie oraz firma BDB Event.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *