Fortuna 1. Liga wraca na Stadion Miejski. W Bełchatowie mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie Skra Częstochowa

Skra Częstochowa będzie rozgrywać mecze rundy wiosennej piłkarskiego sezonu Fortuna 1. Ligi 2021/2022 na Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie! To efekt porozumienia pomiędzy zarządem częstochowskiego klubu a Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie.

Umowa udostępnienia Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie podpisana pomiędzy Skrą Częstochowa a Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie dotyczy meczów piłki nożnej do końca bieżącego sezonu 2021/2022 Fortuna 1. Ligi z opcją przedłużenia jej w przypadku utrzymania się klubu z Częstochowy na pierwszoligowym poziomie.

– To bardzo dobra wiadomość dla Bełchatowa, gdyż w obliczu zamieszania wokół GKS Bełchatów i niepewnej przyszłości tego klubu, pojawiło się wiele pesymizmu dotyczącego dalszych losów lokalnego środowiska piłkarskiego. Negocjacje lubią ciszę, dlatego obserwując wydarzenia, skupiliśmy się na rozmowach z nowym, potencjalnym najemcą stadionu. Udało się dojść do porozumienia, a dla nas jako zarządcy obiektu najważniejsze jest to, że stadion oprócz generowania wydatków, będzie nadal generował dochody

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Przypomnijmy, że od lipca 2019 roku na naszym obiekcie mecze w roli gospodarza rozgrywał inny częstochowski klub – RKS Raków Częstochowa S.A. występujący na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. W sezonie 2019/2020 na Stadionie Miejskim w Bełchatowie „Czerwono-Niebiescy” rozegrali 19 meczów na poziomie PKO Ekstraklasy, zajmując na finiszu 10. miejsce. W ubiegłym sezonie ekipa spod Jasnej Góry na naszym obiekcie rozegrała 13 meczów PKO Ekstraklasy i 1 spotkanie Fortuna Pucharu Polski. Co ciekawe ostatecznie w rozgrywkach pucharowych Raków zwyciężył, a w zmaganiach PKO Ekstraklasy zapewnił sobie tytuł wicemistrza Polski.

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie poprzez wynajem Stadionu Miejskiego wypracowało sobie na tyle dobrą markę, że stało się atrakcyjnym miejscem do rozgrywania meczów piłki nożnej na najwyższym poziomie w Polsce. Dużym atutem jest też lokalizacja w centrum Polski, infrastruktura stadionowa spełniająca wszystkie wymogi, a także rozbudowana baza treningowa, która umożliwia klubom korzystanie w przeddzień lub dzień meczu z boisk treningowych z trawiastą nawierzchnią znajdujących się w rejonie Stadionu Miejskiego przy ulicy Staszica w Bełchatowie. Taka baza sportowa jest olbrzymim atutem.

– Dzięki znalezieniu nowego najemcy stadionu, niejako w oczekiwaniu na pozytywne rozstrzygnięcia dotyczące przyszłości GKS Bełchatów, możemy zapewnić, iż Stadion Miejski będzie odpowiednio utrzymywany i przygotowany, aby ponownie gościć drużynę górniczego klubu. Niech to będzie zachęta i dobra karta, pozytywny aspekt konieczności dołożenia wszelkich starań, aby bełchatowskie tradycje piłkarskie nie zniknęły. Prowadząc rozmowy z klubami reprezentującymi dużo większe miasta od Bełchatowa, obserwujemy ich trudności w dostępie do odpowiedniej infrastruktury piłkarskiej. Bełchatów taką infrastrukturę posiada i nie powinno się tego marnować. To musi przełożyć się na pozytywne rozstrzygnięcia w sprawie przyszłości GKS Bełchatów

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *