Grand Prix na ostatniej prostej

W weekend 10-11 sierpnia bełchatowscy tenisiści rywalizowali w ramach VII GRAND PRIX 2019. Była to przedostatnia szansa dla zawodników i zawodniczek aby zdobyć cenne punkty i w klasyfikacji generalnej przesunąć się na miejsce dające awans do turnieju Masters. Ten odbędzie się w terminie 7-8 września. Natomiast ostatnie zawody klasyfikacyjne odbędą się w weekend 24-25 sierpnia.

W sobotę rozpoczęto rywalizację w dwóch kategoriach, tj. open mężczyzn oraz open kobiet. Wśród panów w finale zagrali chyba najczęściej rywalizujący ze sobą tenisiści w naszym mieście, tj. Piotr Radziejewski i Zbigniew Maruszak, który występuje na co dzień w kategorii 50 +. Zwyciężył ten pierwszy 6:1, 6:3. Dzięki zwycięstwu Piotr Radziejewski zdecydowanie poprawił swoją pozycję w klasyfikacji generalnej i może być już niemal pewny udziału w „Mastersie”.

W kategorii kobiet rywalizacja toczyła się w formule każdy z każdym, w pięcioosobowej grupie. Zdecydowania najlepsza okazała się Edyta Elertowicz, która wygrała wszystkie mecze. Kolejne miejsca zajęły Agnieszka Strojkowska, Izabela Stępień oraz Anna Sobaniec. Ostatnia lokata przypadła liderce całego cyklu – Hannie Stępień. Jednakże taka sytuacja spowodowana była tym, że nie przystąpiła ona do swoich dwóch ostatnich meczów. Sytuacja przed turniejem masters wydaje się być rozstrzygnięta. Hania Stępień w klasyfikacji generalnej prowadzi ze zdecydowaną przewagą nad rywalkami.

Do kibicowania i udziału w VIII turnieju GRAND PRIX 2019 zapraszamy już w najbliższy weekend. Z pewnością tenisiści i tenisistki rzucą na szalę wszystkie siły aby awansować do „mastersa”, a także przesunąć się jak najwyżej w klasyfikacji całego cyklu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *