Halowy Turniej Piłki Nożnej dzieci rocznika 2010

Osiem drużyn, w tym sześć z Bełchatowa, wzięło udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej dzieci rocznika 2010. Blisko 80 siedmiolatków rywalizowało w niedzielę w Hali Energia.

– Myślę, że dzieci dobrze się bawiły, są zadowolone i miło spędziły czas – przekonuje Jacek Popek z Akademii Piłkarskiej „Soccer”, współorganizator turnieju.

W imprezie uczestniczyły trzy zespoły AP „Soccer” (jeden w zastępstwie za nieobecną drużynę LUKS Gomunice), dwa GKS Bełchatów oraz Football Academy Bełchatów, UKS Gmina Rozprza i Akademia Piłki Nożnej „Funinio” Kolumna. Rywalizowano systemem „każdy z każdym”, a po rozegraniu połowy zawodów młodzi piłkarze mogli obejrzeć mecz pokazowy, w którym przedstawiciele II-ligowego GKS Bełchatów sprawdzili się z byłymi gwiazdami tego klubu. W tym spotkaniu górą byli obecni ligowcy, którzy wygrali 5:1. Po boisku biegali m.in. Patryk Rachwał, Piotr Witasik, prezes klub Wiktor Rydz, Jacek Berensztajn, Edward Cecot oraz Sylwester Szkudlarek.

– Najważniejsze, że dzieciom sprawia to radość i chcą się ruszać. Tego typu zawody to dla nich super oderwanie od codzienności – przekonywał Rafał Doleciński z Football Academy. – Wynik i jakość tej gry nie są najważniejsze. Dzieci się dobrze bawiły, są zadowolone, miło spędziły swój czas. Myślę, że obecność na tych zawodach będzie procentowała w przyszłości – wyjaśnia Jacek Popek.

– Dzisiejsze zawody oceniam bardzo pozytywnie. Mimo, że nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, to nasze wyniki były zadowalające. Jednak to nie one były najważniejsze, a radość tych chłopaków – dodaje opiekun grupy FA. Wszyscy trenerzy byli zgodni, że w grze tych dzieci nie ma mowy o taktyce. – Staramy się aby dziecko było samodzielne, kreatywne. Nikogo nie wiążemy z konkretną pozycją na boisku. Gdzie się czuje najlepiej, tam jest – uzasadniają.

– Ich grze przyświeca tylko i wyłącznie zabawa. Jeżeli będziemy wywierać na nich presję, to dzieci się zrażą do piłki nożnej. Dlatego nie grają o miejsca, a po to by mieć z tego przyjemność. I muszą się sprawdzać, a takie zawody im to umożliwiają. Myślę, że dziś organizatorzy stanęli na wysokości zadania, doskonale przy tym wykorzystując dostępny obiekt – kończy Jacek Popek, współorganizator Halowego Turnieju Piłki Nożnej.

Każda z drużyn odebrała pamiątkowe medale oraz puchar za udział w turnieju, a najlepszy zawodnik nagrodę przygotowaną przez sponsorów. Organizatorem imprezy było Miejskie Centrum Sportu przy współudziale AP „Soccer” Bełchatów i GKS „Bełchatów” SA.

Komplet wyników Halowego Turnieju Piłki Nożnej dzieci rocznika 2010:
1. AP Soccer I – Football Academy 0:2
2. AP Soccer II – AP Soccer III 1:1
3. GKS I Bełchatów – UKS Gmina Rozprza 0:3
4. GKS II Bełchatów – Funinio Kolumna 0:2
5. AP Soccer I – APSoccer III 4:1
6. Football Academy – UKS Gmina Rozprza 0:1
7. AP Soccer II – Funinio Kolumna 0:1
8. GKS I Bełchatów – GKS II Bełchatów 2:1
9. AP Soccer I – UKS Gmina Rozprza 2:1
10. AP Soccer III – Funinio Kolumna 0:3
11. Football Academy – GKS II Bełchatów 3:3
12. AP Soccer II – GKS I Bełchatów 0:4
13. AP Soccer I – Funinio Kolumna 0:4
14. UKS Gmina Rozprza – GKS II Bełchatów 2:1
15. AP Soccer III – GKS I Bełchatów 2:0
16. Football Academy – AP Soccer II 3:2
17. AP Soccer I – GKS II Bełchatów 2:0
18. Funinio Kolumna – GKS I Bełchatów 4:1
19. UKS Gmina Rozprza – AP Soccer II 4:0
20. AP Soccer III – Fotball Academy 3:4
21. AP Soccer I – GKS I Bełchatów 3:1
22. GKS II Bełchatów – AP Soccer II 2:2
23. Funinio Kolumna – Football Academy 1:1
24. UKS Gmina Rozprza – AP Soccer III 1:0
25. AP Soccer I – AP Soccer II 3:0
26. GKS I Bełchatów – Football Academy 2:2
27. GKS II Bełchatów – AP Soccer III 2:4
28. Funinio Kolumna – UKS Gmina Rozprza 1:3

1 Comment

  • Ona V

    I was looking at some of your blog posts on this internet site and I conceive this internet site is very informative!
    Keep putting up.Leadership

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *