Najmłodsze dzieci z Bełchatowa wezmą udział w XXVIII Wiosennych Igrzyskach Przedszkolaków pod hasłem „Mali sportowcy – wielka zabawa”

Po długiej przerwie wracamy do organizacji Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków, a to sportowe wydarzenie skierowane do najmłodszych mieszkańców Bełchatowa odbędzie się w środę, 8 czerwca o godz. 10:00 w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Jest to cyklicznie organizowana impreza sportowa mająca na celu zaktywizować i zintegrować przedszkolaków z miejskich placówek.

Bełchatowska Hala Energia wypełni się przedszkolakami z miejskich placówek. Dla najmłodszych będą to z pewnością niezapomniane przeżycia

Tegoroczna XXVIII edycja Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków organizowana jest pod hasłem „Mali sportowcy – wielka zabawa”. W tym sportowym wydarzeniu udział wezmą setki najmłodszych dzieci uczęszczających na co dzień do bełchatowskich przedszkoli. W czterech konkurencjach każda z dziewięciu placówek zgłasza 14-osobowy zespół (12 zawodników + 2 rezerwowych), a to łącznie daje 126 dzieci zaangażowanych w pokonywanie konkurencji. Pozostałe przedszkolaki będą na trybunach Hali Energia uczyć się kulturalnego dopingu i wspierać swoje koleżanki i kolegów.

Każde przedszkole będzie miało wsparcie w postaci lokalnych sportowców, którzy tego dnia będą zagrzewać dzieci do sportowej rywalizacji w duchu zasad fair play. Na początek jednak wszystkie placówki przedszkolne wyjdą na płytę naszego obiektu, aby zaprezentować się przed publicznością. Nastąpi wówczas oficjalna ceremonia otwarcia, wciągnięcie flagi igrzysk, symboliczne zapalenie znicza, odśpiewanie hymnu, a także wystąpienia organizatorów i zaproszonych gości.

Po uroczystym otwarciu XXVIII Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków najmłodsi przystąpią do rywalizacji w sportowych konkurencjach. Jako pierwsi będą zmagać się z przeszkodami 5-latkowie, a następnie po nich 6-latkowie. Po zakończeniu zmagań ogłoszone zostaną wyniki, wręczane będą puchary, dyplomy, medale i nagrody dla poszczególnych przedszkoli. Oficjalnym zakończeniem będzie ceremonia przekazania flagi przyszłorocznemu gospodarzowi tej imprezy sportowej oraz zgaszenie znicza.

W przypadku gdy w klasyfikacji punktowej przedszkola zajęłyby równorzędne miejsca, zostanie rozegrana dodatkowa konkurencja, a dokładnie „wyścig z czasem”. Zwycięzcą będzie drużyna, która szybciej przebiegnie wyznaczoną na torze trasę o długości 20 metrów. Ponadto w poszczególnych konkurencjach trzyosobowe jury przyznaje za I miejsce – 5 punktów, za II miejsce – 4 punkty, za III miejsce – 3 punkty, a za pozostałe pozycje po jednym oczku. Co istotne punkty zdobyte przez 5 i 6-latki nie są sumowane. Decyzją jury dopuszczana jest możliwość nieprzyznawania punktacji za daną konkurencję, czyli tzw. dyskwalifikacja” w przypadku, gdy zasady ustalone w regulaminie zostaną naruszone, np. zawodnicy będą wypuszczani przedwcześnie.

Ważne informacje są takie, że nad przebiegiem zawodów czuwa sędzia główny wraz z sędziami technicznymi, ostatecznej oceny przebiegu konkurencji i przydziału punktów dokonuje sędziowskie jury w trzyosobowym składzie: przewodniczący, sekretarz oraz członek, ostatni zawodnik w danej drużynie jest oznaczony szarfą, zawodnicy startują prawą stroną toru, a wracają na linię mety lewą stroną, po ukończeniu konkurencji dzieci siadają w siadzie skrzyżnym za linią startu, wymiana przyborów pomiędzy zawodnikami jest dokonywana samodzielnie, nad startującym zespołem czuwa jeden nauczyciel, a startu poszczególnych zawodników dokonuje przydzielony drużynie sędzia techniczny.

Organizatorzy zalecają, aby każda reprezentacja danego przedszkola była ubrana w jednakowe stroje. Należy pamiętać, że wejście na płytę Hali Energia jest możliwe tylko w obuwiu sportowym z niebrudzącą podeszwą (dotyczy również dyrektorów przedszkoli i opiekunów drużyn). Placówki przedszkolne zostaną wyróżnione za: zwinność, dokładność, uczciwość, szybkość, wytrwałość, spryt, zręczność, skoczność, efektywność, a także bystrość.

Gospodarzem XXVIII Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków jest Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3 w Bełchatowie, które wspólnie z Miastem Bełchatów i Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie organizuje to sportowe wydarzenie.

REGULAMIN
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK
KALENDARZ WYDARZEŃ

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *