Polska – Gruzja już 4 grudnia

Blisko 1,5 tys. osób będzie mogło obejrzeć mecz reprezentacji Polski w futsalu w hali „Energia”. Dla biało-czerwonych starcie z Gruzją będzie kolejnym etapem przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Europy. – Wierzę, że hala się zapełni i wesprze kadrę gorącym dopingiem – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

4 i 5 grudnia reprezentacja Polski rozegra towarzyski dwumecz z kadrą Gruzji, a spotkania odbędą się w Bełchatowie i Częstochowie. Oba rozpoczną się o godz. 18, a w „Energii” do dyspozycji kibiców będzie 1460 miejsc. Wejście na hale będzie bezpłatne, ale zainteresowani będą musieli wcześniej odebrać w recepcji hali bezpłatne wejściówki (ul. Dąbrowskiego 11). Jedna osoba będzie mogła zabrać ze sobą maksymalnie dwa bilety.  – 4 grudnia to niezwykle ważny dzień dla bełchatowian, głównie ze względu na przypadającą w tym terminie Barbórkę. Nam na ten dzień udało się zaprosić reprezentację narodową futsalu, co nas niebywale cieszy. Ponadto ostatnie wyniki tej reprezentacji pokazują, że nie odstaje ona od europejskiego topu, a na EURO zagra przecież po raz pierwszy od 17 lat – tłumaczy Szymczyk.

W połowie listopada Polska rozegrała kontrolny dwumecz z organizatorami Mistrzostw Europy, reprezentacją Słowenii. Biało-czerwoni na wyjeździe zremisowali 6:6 i przegrali 1:3. Co ciekawe, w pierwszym spotkaniu nasza kadra przegrywała 1:3 oraz 4:6, by ostatecznie zremisować. Ten pojedynek był zarazem debiutem w roli selekcjonera Błażeja Korczyńskiego. Wysłał on już także powołania na grudniowe gry kontrolne, a w Bełchatowie będziemy mogli zobaczyć m.in. graczy aktualnego mistrza Polski Rekordu Bielsko-Biała. Lista wybrańców dostępna jest TUTAJ.

Mistrzostwa Europy w futsalu rozpoczną się 30 stycznia 2018 r. i potrwają do 10 lutego. Polacy losowani z trzeciego koszyka trafili do „grupy śmierci”, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z Rosją i Kazachstanem, a do kolejnej rundy turnieju awansują dwie najlepsze drużyny. Rosjanie to obecni obrońcy tytułu wicemistrza Europy, który zdobyli trzeci raz z rzędu. „Sborna” to obok Hiszpanii najbardziej utytułowana reprezentacja Starego Kontynentu. Zaś Kazachowie na ubiegłorocznych zawodach w Serbii zajęli miejsce trzecie.

Informacja dla mediów:

Akredytacje prasowe na międzynarodowy sparing w futsalu Polska – Gruzja będą do odbioru w recepcji hali „Energia” (ul. Dąbrowskiego 11) w dniu meczu, od godz. 16. W trakcie odbioru prosimy o okazanie ważnej legitymacji prasowej bądź dowodu potwierdzającego tożsamość. W niedzielę (3 grudnia) o godz. 19:15 odbędzie się oficjalny trening przedmeczowy reprezentacji Polski. Pierwsze 15 minut zajęć będzie otwarte dla mediów. Wstęp za okazaniem legitymacji prasowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *