Polska – Gruzja już 4 grudnia

Blisko 1,5 tys. osób będzie mogło obejrzeć mecz reprezentacji Polski w futsalu w hali „Energia”. Dla biało-czerwonych starcie z Gruzją będzie kolejnym etapem przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw Europy. – Wierzę, że hala się zapełni i wesprze kadrę gorącym dopingiem – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

4 i 5 grudnia reprezentacja Polski rozegra towarzyski dwumecz z kadrą Gruzji, a spotkania odbędą się w Bełchatowie i Częstochowie. Oba rozpoczną się o godz. 18, a w „Energii” do dyspozycji kibiców będzie 1460 miejsc. Wejście na hale będzie bezpłatne, ale zainteresowani będą musieli wcześniej odebrać w recepcji hali bezpłatne wejściówki (ul. Dąbrowskiego 11). Jedna osoba będzie mogła zabrać ze sobą maksymalnie dwa bilety.  – 4 grudnia to niezwykle ważny dzień dla bełchatowian, głównie ze względu na przypadającą w tym terminie Barbórkę. Nam na ten dzień udało się zaprosić reprezentację narodową futsalu, co nas niebywale cieszy. Ponadto ostatnie wyniki tej reprezentacji pokazują, że nie odstaje ona od europejskiego topu, a na EURO zagra przecież po raz pierwszy od 17 lat – tłumaczy Szymczyk.

W połowie listopada Polska rozegrała kontrolny dwumecz z organizatorami Mistrzostw Europy, reprezentacją Słowenii. Biało-czerwoni na wyjeździe zremisowali 6:6 i przegrali 1:3. Co ciekawe, w pierwszym spotkaniu nasza kadra przegrywała 1:3 oraz 4:6, by ostatecznie zremisować. Ten pojedynek był zarazem debiutem w roli selekcjonera Błażeja Korczyńskiego. Wysłał on już także powołania na grudniowe gry kontrolne, a w Bełchatowie będziemy mogli zobaczyć m.in. graczy aktualnego mistrza Polski Rekordu Bielsko-Biała. Lista wybrańców dostępna jest TUTAJ.

Mistrzostwa Europy w futsalu rozpoczną się 30 stycznia 2018 r. i potrwają do 10 lutego. Polacy losowani z trzeciego koszyka trafili do „grupy śmierci”, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z Rosją i Kazachstanem, a do kolejnej rundy turnieju awansują dwie najlepsze drużyny. Rosjanie to obecni obrońcy tytułu wicemistrza Europy, który zdobyli trzeci raz z rzędu. „Sborna” to obok Hiszpanii najbardziej utytułowana reprezentacja Starego Kontynentu. Zaś Kazachowie na ubiegłorocznych zawodach w Serbii zajęli miejsce trzecie.

Informacja dla mediów:

Akredytacje prasowe na międzynarodowy sparing w futsalu Polska – Gruzja będą do odbioru w recepcji hali „Energia” (ul. Dąbrowskiego 11) w dniu meczu, od godz. 16. W trakcie odbioru prosimy o okazanie ważnej legitymacji prasowej bądź dowodu potwierdzającego tożsamość. W niedzielę (3 grudnia) o godz. 19:15 odbędzie się oficjalny trening przedmeczowy reprezentacji Polski. Pierwsze 15 minut zajęć będzie otwarte dla mediów. Wstęp za okazaniem legitymacji prasowej.

Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image
Powiększenie ekranu
Kontrast