Pomożemy w akcji „Stop smog! Oddech dla Bełchatowa”

Bełchatów nie jest czerwoną kropką na smogowej mapie Polski, co nie znaczy, że sprawa czystego powietrza nie jest traktowana priorytetowo. O tym, jak można o nie zadbać, mowa będzie 17 lutego podczas miejskiej akcji antysmogowej „Stop smog! Oddech dla Bełchatowa”. Tego dnia w supermarkecie Leroy Merlin, który jest partnerem przedsięwzięcia, będzie można zdobyć wiele cennych informacji na ten temat.

Organizatorzy przewidują możliwość uzyskania wiadomości m.in. na temat dotacji na wymianę niskoemisyjnych źródeł ciepła, ale również zabawy przekazującą tę wiedzę. Na scenie wystąpią młodzi przedstawiciele trzech miejskich przedszkoli, odczytana zostanie także bajka”Czerwony Kapturek w mieście. Misja czarny smog”. Całość potrwa do godz. 14, a nasza jednostka sprawować będzie opiekę nad stoiskiem, gdzie wirtualnie objedziemy Bełchatów po ścieżkach rowerowych, których mamy w mieście 26 kilometrów. Za przejazd dwóch kilometrów będzie można dostać roślinkę w doniczce. Zabawa ma zachęcić do rezygnacji z samochodu na rzecz roweru.

Mimo, że w Bełchatowie sytuacja nie jest najgorsza, cały czas prowadzimy gospodarkę sprzyjającą ochronie czystości powietrza – mówi prezydent Mariola Czechowska. – Ale smog to kwestia świadomości i wiedzy nas wszystkich. Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na działania, które pomagają chronić powietrze, dlatego organizujemy miejską kampanię informacyjno-edukacyjną. Zapraszam do przyłączenia się – dodaje.

drogi rowerowe w Bełchatowie

Więcej o miejskiej akcji antysmogowej POD TYM ADRESEM.

Plakat promujący wydarzenie:

 

własne / Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *