Biegacze podczas startu 5. Bełchatowskiego Biegu Nocnego

Rywalizacja biegaczy w strugach deszczu zakończona wygraną Michała Wójcika. W gronie kobiet triumfowała Martyna Wychowałek

Ponad 220 zawodników stanęło w sobotę, 6 maja na starcie 5. Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W rywalizacji mężczyzn zwycięzcą z czasem 31 minut i 1 sekundy został Michał Wójcik, a wśród kobiet najszybsza z czasem 37 minut była Martyna Wychowałek. W rywalizacji udział wzięły osoby z całej Polski, a na linii startu nie zabrakło dobrze znanego zwycięzcy 25. Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka” Cosmasa Kyevy z Kenii.

Tegoroczny 5. Bełchatowski Bieg Nocny przyciągnął do naszego miasta dokładnie 226 biegaczy. Trasa biegła ulicami Bełchatowa, a linia START/META znajdowała się na Placu Narutowicza. Następnie biegowa trasa prowadziła ulicą Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Generała Ludwika Czyżewskiego, aż do zawrotki na poziomie ulicy Kasztanowej skąd biegacze kierowali się w ulicę św. Alberta Chmielowskiego, następnie skręcili lewo w ulicę Olsztyńską i ponownie w lewo w ulicę Stanisława Staszica, gdzie wrócili do ulicy Czyżewskiego, skręcając w prawo. Po kolejnym prostym odcinku skręcili w ulicę Kempfinówka, następnie w lewo w ulicę Grota Roweckiego i dalej prosto ulicą Bawełnianą przez skrzyżowanie z ulicą Piłsudskiego aż do ulicy Pabianickiej, gdzie skręcili w lewo i jedna pętla kończyła się wbiegiem spod Urzędu Miasta Bełchatowa i ulicy Kościuszki w Plac Narutowicza. W tym roku ze względu na planowane remonty trasa uległa zmienia i uczestnicy tego sportowego wydarzenia mieli do pokonania dwie pętle pięciokilometrowe.

Tuż przed rozgrzewką, nastąpiło oficjalne otwarcie biegu przez Wiceprezydenta Miasta Bełchatowa Pana Łukasza Politańskiego, który życzył powodzenia i jak najlepszych wyników biegaczom wraz z Dyrektorem Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie – Panem Pawłem Woźniakiem, Dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie – Panem Jakubem Kołodziejczykiem oraz Prezesem Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego – Panem Arturem Morawcem.

– Życzę żebyście osiągnęli jak najlepsze wyniki. Cały czas powtarzam nie ma zwycięzców i przegranych. Aktywność fizyczna i chęć spędzenia wolnego czasu właśnie przez różne formy aktywności sportowej to już jest wielki sukces, dlatego życzę powodzenia i jeszcze raz dziękuje za obecność. ~ Łukasz Politański – Wiceprezydent Miasta Bełchatowa

Zwycięzcą w kategorii OPEN Mężczyzn został zawodnik Wosiek Team UKS Dwójka Milicz – Michał Wójcik, tuż za nim uplasował się zwycięzca ubiegłorocznej edycji Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik Alpin Sport Team ze stratą 37 sekund, a trzecie miejsce przypadło biegaczowi z Kenii Cosmasowi Kyeva z czasem 32 minuty i 17 sekund. W kategorii OPEN Kobiet najszybsza była Martyna Wychowałek z Łodzi z przewagą 10 sekund nad Klaudią Pawlus z Wosiek Team, a trzecie miejsce przypadło bełchatowiance Sylwii Hałaczkiewcz reprezentującej klub KS Dynamic Łódź z czasem 38 minut i 28 sekund.

Kategorię „Najlepsi Bełchatowianie” zwyciężył Tomasz Owczarek, który w generalnej klasyfikacji 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego zajął 4. lokatę z czasem 32 minuty 44 sekundy. Na drugim stopniu podium stanął Michał Drążek. Reprezentant Rajsport Active dobiegł na metę z rezultatem 34 minuty 12 sekund i to łącznie dało mu 7. pozycję OPEN. Dwunasty był Krzysztof Nowak, który był trzecim bełchatowianinem przecinającym linię mety z teamu Warach Rowery osiągając czas 36 minut 44 sekundy. Ciekawą historią tej klasyfikacji jest to, iż ta edycja zakończyła się takim samym wynikiem jak w ubiegłorocznym biegu. W klasyfikacji „Najlepsze Bełchatowianki” na najwyższym miejscu na podium stanęła ponownie Sylwia Hałaczkiewicz. Druga Monika Drążek z Rajsport Active ukończyła bieg z wynikiem 42 minuty i 5 sekund. Na 3. miejscu w tej kategorii uplasowała się Ewelina Kempa z rezultatem 43 minuty i 2 sekundy. Każdy uczestnik 5. Bełchatowskiego Biegu Nocnego otrzymał po regulaminowym ukończeniu zmagań pamiątkowy medal.

Wyżej wymienieni najlepsi w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni statuetkami oraz nagrodami finansowymi, które w kategorii OPEN Mężczyzn i OPEN Kobiet wynosiły kolejno: 600 złotych za 1. miejsce, 400 złotych za 2. pozycję i 200 złotych za 3. lokatę. Dodatkowo również zwycięzcy w kategorii OPEN otrzymali weekendowy darmowy voucher na wypożyczenie samochodu elektrycznego z firmy Volkswagen Autoweber oraz gadżety od Autowebera. Pozostałe miejsca również zostały uhonorowane gadżetami. Z kolei w kategoriach bełchatowskich kolejno proporcjonalnie do zajętych miejsce te nagrody finansowe wynosiły: 300, 200 i 100 złotych. Po zakończonym biegu na każdego uczestnika czekał też zdrowy posiłek regeneracyjny, a także strefa, w której uczestnicy po tak dużym wysiłku mogli skorzystać z masażu. Warto przypomnieć, że w pakiecie startowym każdej zawodniczki i zawodnika znalazł się też m.in.: okolicznościowy gadżet w formie personalizowanych sportowych i casualowych skarpet, woda na mecie i trasie, napój izotoniczny, czy numer startowy z chipem mierzącym czas.

Szczegółowe wyniki wraz z pomiarem czasu znajdziecie TUTAJ.

Organizatorami 5. Bełchatowskiego Biegu Nocnego byli: Prezydent Miasta Bełchatowa Pani Mariola CzechowskaMiejskie Centrum Sportu w BełchatowieMCK PGE Giganty Mocy oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

Sponsorami biegu byli: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A.Sempertrans Bełchatów Sp. z o. o.Volkswagen AutoweberTEB Edukacja Bełchatów i Jagatex Grażyna Ludkiewicz.

Partnerami biegu byli: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bełchatowie Sp. z o. o., Zakład Wodociągów i Kanalizacji „WOD. – KAN.” w Bełchatowie Sp. z o. o.Transport Maciej FrysiakBewa Sp. z o. o.Gymcity BełchatówStowarzyszenie Sztab Ratownictwa w BełchatowieSklep i Serwis Rowerowy „DAN MAR” Bełchatów, Fundacja BezpieczniKrystian Ściechowski – Fit DietetykStudio Wodoru BełchatówFabryka ZdrowiaSolpark Kleszczów – Rekreacja Sport SzkoleniaMakaron i KawaSalon PrestiżGhost Barber ShopKino Helios BełchatówSynevo Bełchatów, a także Da Grasso Bełchatów.