Sport na szlaku turystycznym

Ruszyła ogólnopolska kampania promująca projekt przygotowany przez Miasto Bełchatów pn. „Energia, natura, tradycja – na bełchatowskim szlaku”. W ramach tego przedsięwzięcia powstaną trzy szlaki, w tym m.in. sportowo-rekreacyjny. Projekt ma na celu przyciągnięcie do naszego miasta turystów z całej Polski i Europy.

Szlaki, które powstaną mają nosić nazwy – „Bełchatów wczoraj i dziś” (szlak historyczny), „Bełchatów dobrej energii” (szlak rodzinny) oraz „Energia jest tu” (szlak sportowo-rekreacyjny). Do dyspozycji odwiedzających będzie specjalna aplikacja mobilna, która ułatwi spacerowanie ich trasami. Możliwość wykorzystania najnowszych technologii powszechnych w turystyce światowej stawia Bełchatów obok tych miast, którym w znacznym stopniu zależy na rozwoju turystyki. To udogodnienie zarówno dla polskich turystów, jak i obcokrajowców. Umożliwia zwiedzanie we własnym tempie, w dogodnym czasie i zgodnie z osobistymi oczekiwaniami. Nie zabraknie jednak tradycyjnych tablic informacyjnych i dokładnych oznaczeń.

Dla ciekawych dziejów naszego miasta otwarto trasę historyczną, dla miłośników aktywności fizycznej – sportowo-rekreacyjną. Jest też specjalny odcinek turystyczny dedykowany całym rodzinom. Wybierając się na wycieczkę czy po prostu dłuższy miejski spacer, szlaki będą kierować m.in. na ulice Dąbrowskiego, 1 Maja oraz w stronę „Jabłoniowego Sadu” i Skateparku. Przy każdej z tych ulic będzie szansa obejrzenia również obiektów sportowych będących w administracji naszej jednostki, jak np. odremontowane boiska treningowe, mistrzowska hala „Energia” i jedyny taki w województwie piłkarski Stadion Miejski.

własne / Miasto Bełchatów

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *