Triada Bełchatowska 2019

Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych będzie pierwszą częścią tegorocznej edycji Triady Bełchatowskiej, cyklu imprez zapoczątkowanych w naszym mieście w 2018 roku. Mają one na celu propagowanie biegów średnio i długo dystansowych oraz szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Wspomniany wcześniej bieg „Tropem Wilczym” rozegrany zostanie na dwóch dystansach. Biegacze będą mogli spróbować swoich sił na symboliczny dystans 1963 metrów oraz na wliczany do klasyfikacji „triady” dystans 5 kilometrów. Trasa wiedzie przez błonia parku przy Muzeum Regionalnym w Bełchatowie oraz przez ulice w centrum Bełchatowa. Bieg cieszy się sporym zainteresowaniem, ponieważ miejsca na liście startowej rozeszły się dosłownie w kilka godzin.

Kolejny etap to III Bełchatowski Bieg Nocny, który wystartuje 27 kwietnia. Odbywa się on na dystansie dwukrotnie dłuższym, tj. 10 km. Impreza toczy się w pięknej, nocnej scenerii Placu Narutowicza, mieszczącego się w centrum Bełchatowa. W tym roku zdecydowano zwiększyć limit uczestników do 400 osób. Trasa biegu jest bardzo szybka, co pozwala wielu biegaczom na pokonywanie swych rekordów życiowych. Posiada ona atest PZLA.

Zwieńczeniem cyklu będzie impreza, która już na stałe wpoiła się w kalendarz biegaczy z województwa łódzkiego, a nawet z całego kraju. Będzie to Bełchatowska Piętnastka, która od wielu lat niezmiennie odbywa się w listopadzie – pod koniec sezonu biegowego. Będzie to już 23. edycja tego wydarzenia.

W poprzednim roku Triada Bełchatowska padła łupem Tomasza Soncińskiego, który w trzech biegach zgromadził czas netto: 1:49:13. W kategorii kobiet zwyciężyła Paulina Kołatek z rezultatem 2:12:49. Zwycięstwo w cyklu przysługuje właśnie osobie, która po zsumowaniu wyników uzyska najniższą wartość.

Rejestracja biegaczy odbywa się na portalu timerecords.pl. Ważne jest także to, aby na każdy bieg zapisywać się za pomocą tego samego konta zarejestrowanego z jednego adresu e-mail. W przeciwnym razie niemożliwe będzie sumowanie wyników osiąganych w poszczególnych etapach cyklu. Poniżej regulamin Triady Bełchatowskiej, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Do zobaczenia na starcie!

Regulamin triady

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *