Utrudnienia w ruchu na czas „Triathlon Energy”

W najbliższą niedzielę na ulicach Bełchatowa i okolic odbędzie się „Bełchatów LOTTO Triathlon Energy”. Na czas etapów kolarskich i biegowych konieczne jest wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu drogowego w godz. 8:30 – 16:30. Przygotowany zostanie także specjalny dojazd dla uczestników imprezy.

1. Utrudnienia w ruchu drogowym

W godzinach 8:00 – 13:30 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok – Młyn aż do skrzyżowania w Dąbrowie.

W godzinach 10:30 – 14:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej (do Goetla), Staszica (od Goetla do Okrzei), Okrzei, Kwiatowa, Lecha i Marii Kaczyńskich i pl. Narutowicza.

W godzinach 11:00 – 16:30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta – Kościuszki, Mielczarskiego, Pabianicka, Mickiewicza, Rotmistrza Pileckiego i Nadrzeczna.

  • Zamknięcie trasy pętli rowerowej: 8:30 – 14:00
  • Zamknięcie trasy dojazdu do miasta Bełchatowa: 10:30 – 14:00
  • Zamknięcie ulic na trasie biegowej: 10:30 – 16:30

W związku z zamknięciem wyżej wymienionych ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia na ulicach prostopadłych do ww. Ruchem będą kierować osoby uprawnione.

W związku z poruszaniem się po trasie zawodników na rowerach o dużych prędkościach apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przekraczanie ulic w miejscach wyznaczonych przy pomocy służb organizatorów i wolontariuszy.

Ewentualne pytania w sprawie zamknięć można kierować mailowo na adres organizatora – biuro@triathlonenergy.pl

Szczegółową mapę utrudnień przedstawiamy poniżej.

2. Dojazd zawodników w dniu 22 lipca

Dla zawodników i kibiców organizator przygotował dedykowane autobusy w celu dojazdu na start zawodów. Autobusy odjeżdżają z przystanku znajdującego się naprzeciwko wyjścia z T2. Odjazdy autobusów:

  • godz. 6:45 – dla dystansu 1/2 IM
  • godz. 8:30 – dla dystansu 1/4 IM
  • godz. 9:20 – dla dystansu 1/8 IM

Autobusy nie mają możliwości transportu rowerów.

Dojazd samochodem wyłącznie drogą wojewódzką DW 484, a następnie drogą utwardzoną przez las od strony miejscowości Łękawa.

Parkingi dla zawodników w Bełchatowie:

  • przy hali „Energia” w Bełchatowie (ul. Dąbrowskiego 11)
  • przy Stadionie Miejskim w Bełchatowie (wjazd od ulicy 1-ego Maja)

Parking dla zawodników na „Słoku”:

  • przy hotelu „Wodnik”

Wzorem roku ubiegłego można spodziewać się zmian także w komunikacji miejskiej, a szczegółów prosimy szukać na stronach internetowych MZK i PKS.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Zapraszamy do kibicowania!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *