„Wielka Nagroda” za nami

Blisko 90 licencjonowanych zawodników z 20 klubów wystartowało w niedzielnym 42. wyścigu kolarskim „O Wielką Nagrodę Bełchatowa”. Swoje emocje przeżyli również najmłodsi, którzy rywalizowali m.in. na czterokołowcach.

Kolarze elita/orlik oraz juniorzy rywalizowali o triumf w tegorocznej „Wielkiej Nagrodzie Bełchatowa” na dystansie 130 lub 94 km. W pierwszej kategorii zgłoszono 40 kolarzy, jednak wyścig ukończyło 29.

W zawodach brał udział wychowanek LSKK Bełchatów Artur Detko (Domin Sport), który zajął 6 lokatę ze stratą 13 s do zwycięzcy, Adama Stachowiaka (VOSTER UNIWHEELS TEAM). Ten na finiszu okazał się lepszy od zdobywcy drugiego miejsca Tobiasza Pawlaka (Domin Sport), oraz Mateusza Komara (VOSTER UNIWHEELS TEAM), który ukończył wyścig na trzeciej pozycji. Średnia prędkość kolarzy wyniosła 46,40 km/h!

44 juniorów na trasę wyścigu wyjechało chwilę po starszych kolegach, mając do pokonania dwie rundy mniej. Walka o sukces w 4. Memoriale Kazimierza Jasińskiego rozegrała się na finiszu, gdzie rywalizację sprinterską wygrał Kacper Walkowiak (UKS COPERNICUS – SMS TORUŃ) przed Łukaszem Michalskim (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE) i Damianem Bieńkiem (UKS MOTO AGBUD STELWELD JELCZ LASKOWICE).

W trakcie trwania zawodów zaplanowano wyścigi dla najmłodszych. Dzieci i młodzież na swoich rowerach, dopingowane przez żywiołową publiczność ścigały się na kilku krótkich dystansach dookoła Hali Energia. W tej rywalizacji nie było jednak przegranych, a każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Organizatorami wyścigu byli Miasto Bełchatów, Ludowy Sportowy Klub Kolarski „Bełchatów” oraz Miejskie Centrum Sportu.

WYNIKI kat. Elita/Orlik
WYNIKI kat. Junior

Podium kategorii Elita – 42. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa 1.07.2018 r.
Finisz kat. Junior – 42. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa 1.07.2018 r.
Zawody dla dzieci – 42. Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Wielką Nagrodę Bełchatowa 1.07.2018 r.