Wirtuozi deskorolki na Skateplazie

W Bełchatowie rozdano pierwsze nagrody i „Dzikie Karty” w eliminacjach do Mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce. W sobotę przez blisko dziesięć godzin Skateplaza na osiedlu Bińków gościła 68 najlepszych zawodników kraju.

Pierwszy przystanek eliminacji oficjalnie zainaugurował gospodarz obiektu otwartego w ubiegłym roku, Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, życząc zawodnikom najlepszych wyników, wielu sportowych wrażeń i udanej zabawy. Towarzyszyli jej wicestarosta bełchatowski Grzegorz Gryczka i dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, Marcin Szymczyk.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach: junior (do lat 16), kobiety oraz Open. W pierwszej z nich oglądaliśmy nawet bełchatowianina, którego przejazdy eliminacyjne były nagradzane głośnymi oklaskami. Poza gospodarzami na naszym obiekcie oglądaliśmy gości m.in. z Łodzi, Krakowa, Gdańska, Jastrzębia czy Warszawy. Do ich dyspozycji oraz przybyłych widzów była strefa longboardów przygotowana przez społeczność „EBE b04rd”.

W kategorii junior na podium stanęli Jan Jaroszewicz, Dawid Dubas i Jean Semaan. Wśród dziewcząt najlepsze były Ania Kulig, Agata Halikowska i Wiktoria Jasiorska. Najliczniej obsadzoną kategorię Open wygrał Tomek Ziólkowski przed Andrzejem Kwatkiem i Przemkiem Hipplerem. „Dzikie karty”, czyli prawo startu w finale, w Bełchatowie otrzymali Kwiatek, Hippler oraz Mateusz Kowalski. „Best trick” wygrali Emil Wolan i Filip Dziewięcki.

Organizatorami imprezy było Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu, Polish Skate Federation oraz Team „Apostrov”. Wśród sponsorów I Przystanku Eliminacji znalazło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024