Wyjątkowy turniej zwycięzców

Bełchatowski Turniej Integracyjny „Wygrajmy razem” już po raz siódmy umożliwił osobom niepełnosprawnym oraz starszym sportowe współzawodnictwo, a na koniec wspólną integrację przy muzycznych hitach.

Do zawodów przystąpiło osiem drużyn, wśród których były m.in. Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 3, Szkoły Podstawowe nr 1 i 3, Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży o Niepełnej Sprawności Ruchowej oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Bełchatowie. – Impreza zgodnie ze swoją ideą, od paru lat umożliwia współzawodnictwo, ale co także istotne, rozwija ich sprawność i koordynację ruchową – tłumaczą organizatorzy.

Tego dnia nie było wygranych, ale i przegranych, ponieważ nie takie są założenia tego turnieju. – Dziś każdy z nich jest naszym zwycięzcą – uśmiechają się opiekunowie grup, które przez kilka godzin zmagały się ze specjalnie przygotowanymi konkurencjami sportowymi. W programie była także wspólna część artystyczna oraz na zakończenie dyskoteka. Po niej każda z przybyłych drużyn odebrała okazałe puchary, dyplomy i wyjątkowe prezenty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *