Rozpoczęliśmy nowy sezon na kortach

Pierwszy z pięciu turniejów cyklu głównego „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa” został rozegrany w miniony weekend. Zawody zdominował duet Piotr Radziejewski – Zbigniew Maruszak. Rozgrywki były również oficjalnym otwarciem nowego sezonu na Miejskich Kortach Tenisowych.

I turniej tegorocznego Grand Prix został rozegrany na sześciu, bardzo dobrze przygotowanych, boiskach w trzech kategoriach. Grę pojedynczą w kategorii OPEN wygrał Piotr Radziejewski, już po półfinale ze względu na krecz swojego przeciwnika – Piotra Jarosa. Wcześniej Radziejewski był lepszy od Piotra Dudka (I runda; 6/0 6/2), Krzysztofa Krasowskiego (II runda; 6/1 6/3) i Roberta Strupińskiego (półfinał; 6/2 6/3).

Kategorię 50+ wygrał Zbigniew Maruszak, który już w I rundzie rozegrał bardzo ciekawe spotkanie z Krzysztofem Sobieszczykiem. Obaj panowie ponad dwie godziny spędzili na korcie, lecz ostatecznie 6/7, 7/5 i 10/6 triumfował pierwszy z nich. W II rundzie Maruszak ograł Dariusza Cywińskiego, a w półfinale ponownie rozegrał trzy sety. Tym razem 2/6, 7/6 i 10/3 pokonał Krzysztofa Drzewosza. Finał to krecz Mariana Gloca.

Duet Radziejewski/Maruszak był najlepszy w grze podwójnej, co pozwoliło tym tenisistom na objęcie prowadzenia we wszystkich klasyfikacjach generalnych cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa” i odebraniu wartościowych nagród. Kolejny turniej Grand Prix zaplanowano na weekend 27-28 maja.

Komplet informacji o cyklu turniejów o Puchar Prezydenta Miasta organizowanej przez Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu i BTS „AS” pod tym LINKIEM.