Szkolne wspinanie z mistrzem Polski

Pierwsze medale „Mistrzostw Bełchatowa we wspinaczce na czas” zostały już rozdane. W środę na ściance wspinaczkowej w hali Energia rywalizowały szkoły podstawowe. Za tydzień uczynią to uczniowie gimnazjów. Swoim występem zachwycił sportowy stypendysta Miasta Bełchatowa, Piotr Niźnik.

Organizatorzy przygotowali dwie drogi – A i B, z którymi w dwóch biegach musieli zmierzyć się uczestnicy zawodów. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 rywalizował w kategorii klas 5-6, gdzie był bezkonkurencyjny. Na pierwsze wejście potrzebował 7,43 s, a z trasą A poradził sobie w 7,12 s! Czas uśredniony wyniósł 7,27 s.

W kategorii klas 3-4 najlepsze rezultaty uzyskali Filip Pietryniak (SP 1) i Bartek Adamczyk (SP 3). Cała trójka może również pochwalić się sukcesami na arenie krajowej, a Piotrek – mistrz Polski w wieku 9-lat – na dodatek medalami zawodów o randze europejskiej. Sportową rywalizację u dziewcząt wygrały Julia Molo (SP 8), Nikola Sztandera (SP4) i Oliwia Szymaniak (SP 8).

Dla Nikoli były to pierwsze zawody wspinaczkowe, a końcowy sukces godny uwagi. Całe podium dziewcząt w tej kategorii wiekowej to zawodniczki, które znają naszą ściankę wspinaczkową, a Julia i Oliwia również startowały w ubiegłorocznym Pucharze Młodzików i Dzieci – mówi Wojomir Gierańczyk.

W krajowych występach towarzyszyły im dodatkowo Jagoda Berencz i Julia Madejczyk (obie SP 3), które zajęły pierwsze i drugie miejsce w kategorii klas 5-6. Na najniższym miejscu na podium stanęła Martyna Wojdala (SP 5). Klasyfikację chłopców wygrał Niźnik przed Kacprem Lipertowiczem z „piątki” i Maciejem Starszukiem z „trójki”. Najlepszą reprezentację w kategorii klas 3-4 wystawiła Szkoła Podstawowa nr 3, wśród starszych uczniów była to delegacja SP nr 5.

Cieszę się, że byliśmy świadkami wyrównanej walki. Do zawodów zgłosiło się wielu dobrych wspinaczy, o czym świadczą ich wyniki. To była doskonała rywalizacja poprzez zabawę – dodaje Gierańczyk, instruktor wspinaczki sportowej. Za  tydzień – 22 marca – odbędą się miejskie mistrzostwa w kategorii gimnazjów. Organizatorami zawodów było Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowskie Towarzystwo Sportowe „AS”.

Klasyfikacja dziewcząt klas 3-4:

 1. Julia Molo (SP 8, śr. czasów 15,29 s)
 2. Nikola Sztandera (SP 4, 15,95 s)
 3. Oliwia Szymaniak (SP 8, 17,73 s)

Klasyfikacja chłopców klas 3-4:

 1. Filip Pietryniak (SP 1, 11,18 s)
 2. Bartek Adamczyk (SP 3, 12,56 s)
 3. Marcin Czarnecki (SP 9, 12,98 s)

Klasyfikacja dziewcząt klas 5-6:

 1. Jagoda Berencz (SP 3, 14,00 s)
 2. Julia Madejczyk (SP 3, 16,72 s)
 3. Martyna Wojdala (SP 5, 24,01 s)

Klasyfikacja chłopców klas 5-6:

 1. Piotr Niźnik (SP 5, 7,27 s)
 2. Kacper Lipertowicz (SP 5, 17,82 s)
 3. Maciej Starszuk (SP 3, 20,96 s)
Style switcher RESET
Body styles
Background pattern
Background image
Powiększenie ekranu
Kontrast