zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników Igrzysk Zimowej Akademii Sportu

Bełchatów będzie gościł wicemistrzynię olimpijską w Hali Energia. Pora na kolejne już Igrzyska Zimowej Akademii Sportu

W Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie już trzeci rok z rzędu w okresie ferii zimowych, a dokładniej we wtorek, 6 lutego organizowane będą Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do sportowej rywalizacji połączonej ze świetną zabawą!

Jak ferie, to czas na zimowe dyscypliny sportowe w Bełchatowie

Miasto Bełchatów to jedno z kilku miast w Polsce, które zajmuje się organizacją tego rodzaju atrakcji. Na liście organizujących Igrzyska Zimowej Akademii Sportu są także: Białystok, Bielsko-Biała, Wisła, Szklarska Poręba, Karpacz, Zamość, Racibórz, Jastrzębie-Zdrój, Ustroń, czy Hrubieszów.

Celem Zimowej Akademii Sportu jest uatrakcyjnienie sportowej rywalizacji i integracja uczestników biorących udział w warsztatach sportowych Zimowej Akademii Sportu, a także promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja zimowych sportów, zachęcenie do uprawnienia oryginalnych form ruchu, aktywne spędzanie ferii zimowych i organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sprzętu i urządzeń do zimowych sportów olimpijskich. Swoje umiejętności będzie można sprawdzić jednakowo w curlingu (do celu), biathlonie (strzelnica), snowboardzie (akrobacje/równowaga), hokeju (strzały do bramki), minihokeju, sankach, bobslejach, czy skisymulatorze. Impreza ta łącząc kilka zimowych dyscyplin sportowych w jednym miejscu, powoduje, że można podczas niej poczuć prawdziwy klimat Olimpiady. Co roku dużym zainteresowaniem cieszy się także stanowisko z kolekcją ubrań, medali, pucharów, czy też innych elementów strojów sportowych, w których polscy olimpijczycy sięgali po największe sukcesy w historii.

W Zimowej Akademii Sportu mogą wziąć udział osoby w wieku od 6 do 16 lat, niemające przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania aktywności sportowej, w tym także aktywności o charakterze rywalizacji sportowej.

Jak zapisać się do udziału?

W celu dokonania zgłoszenia do udziału w Zimowej Akademii Sportu każdy uczestnik zobowiązany jest do przekazania Organizatorowi uzupełnionej karty zgłoszeniowej. Dokonać tego należy w dniu imprezy tj. we wtorek, 6 lutego, w biurze zawodów, które będzie znajdować się w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Każdy uczestnik otrzyma tam karty, które należy mieć ze sobą, aby zbierać pieczątki z wynikami po każdej z zaliczonych konkurencji. Istnieje też możliwość wcześniejszego wypełnienia formularza, a znajdują się one na samym dole artykułu. Ponadto można również zadeklarować swój udział internetowo (TUTAJ), co nie zwalnia uczestników z wypełnienia karty.

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu składają się z dwóch sesji, w których trakcie prowadzona jest klasyfikacja w kilku konkurencjach: hokej (strzały do bramki i gra 1 na 1), curling (do celu i rywalizacja 1 na 1), minihokej, skisymulator, biathlon, czy łyżwiarstwo szybkie (ślizgi na slideboard). Uczestnik będzie zbierał pieczątki w każdej konkurencji, które prowadzą do zdobycia nagród. Organizator przyzna nagrody rzeczowe dla uczestnika i uczestniczki, którzy uzyskają najlepsze czasy w klasyfikacji w poszczególnych konkurencjach. W przypadku tego samego czasu uczestnicy otrzymują nagrody ex aequo.

– Igrzyska Zimowej Akademii Sportu, to wydarzenie sportowe, które wpisało się już na stałe w harmonogram imprez organizowanych w okresie ferii zimowych na terenie Bełchatowa. Olimpijska atmosfera, ogromne emocje i na końcu świetne nagrody cechują event, który urozmaica ofertę feryjnych imprez sportowych i kulturowych w naszym mieście. Nie zapominajmy jednak, że w tym wolnym od nauki okresie czas warto spędzać aktywnie, a umożliwia to także Lodowisko Miejskie i ścianka wspinaczkowa w Hali Energia, gdzie warto się pojawić. Zakończenie ferii, to z kolei wracająca na miejską ślizgawkę dyskoteka, która odbędzie się po raz pierwszy po dłuższej przerwie na obiekcie, który przeszedł gruntowną modernizację.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Wicemistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Natalia Czerwonka odwiedzi nasze miasto

Gościem specjalnym, który pojawi się podczas Igrzysk Zimowej Akademii Sportu w Bełchatowie, jest Natalia Czerwonka. To polska łyżwiarka szybka, czterokrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich, srebrna medalistka olimpijska z Soczi w drużynie z 2014 roku, a także trzykrotna medalistka drużynowych mistrzostw świata z 2012, 2013 i 2020 roku. Urodzona w Lubinie reprezentantka Polski zaczęła uprawiać sport w wieku 10 lat, a więc to dowód na to, że każdy moment jest dobry, aby zacząć przygodę z aktywnością fizyczną. Warto więc tego dnia być z nami, aby móc porozmawiać, otrzymać autograf oraz zrobić zdjęcie z Natalią Czerwonką, która jest również wzorem walki o swoje marzenia mimo przeciwności losu, ponieważ po wypadku w czasie jednego z treningów w 2014 roku mimo poważnej kontuzji kręgosłupa wróciła ona jeszcze do uprawiania sportu, zdobywając medal, a swoją profesjonalną karierę sportową zakończyła w październiku 2022 roku.

Program Igrzysk Zimowej Akademii Sportu w Bełchatowie:

  • 9:20 – oficjalne rozpoczęcie Igrzysk
  • 9:30 – 11:15 – start sesji dopołudniowej
  • 11:15 – wręczenie medali i nagród rzeczowych
  • 11:30 – 11:45 – przerwa techniczna
  • 11:45 – 13:30  – start sesji popołudniowej
  • 13:30 – wręczenie medali i nagród rzeczowych
  • 13:45 – oficjalne zakończenie imprezy

Zapraszamy w tym czasie do udziału w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu do Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. To wydarzenie będzie miało formę ogólnodostępną. Liczba miejsc jest ograniczona do maksymalnie 60 uczestników na jedną sesję.

Organizatorem tego wydarzenia jest firma BDB Event, a za współorganizację eventu odpowiada: Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Partnerami są: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie, Chrupex, TrojankaMCK PGE Giganty MocyStrong & Fit Body Akademia Pływania – Mariusz LichodziejewskiJust Men Barber Shop, Kino Helios Bełchatów, Pizza Hut Bełchatów, Nadleśnictwo Bełchatów – Lasy Państwowe, GKS Bełchatów oraz Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów.

REGULAMIN
INTERNETOWY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
KARTA ZGŁOSZENIOWA DLA GRUP
KARTA ZGŁOSZENIOWA DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
FACEBOOK – MCS BEŁCHATÓW
INSTAGRAM – MCS BEŁCHATÓW
WYDARZENIE – FACEBOOK

KALENDARZ WYDARZEŃ

grafika przedstawia plakat Igrzysk Zimowej Akademii Sportu 2024

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *