Bełchatów – miasto pełne sportu i energii

Bełchatów to miasto o wielu obliczach – rodzinnym, kulturalnym, sportowym, historycznym i prawdziwie obywatelskim. To tu, w energetycznej stolicy Polski, co roku m.in. możemy śledzić rozgrywki sportowe na najwyższym poziomie, a uczestników (zawodników i kibiców) kilkudziesięciu wydarzeń sportowych możemy liczyć w tysiącach.

Każdego roku dwa największe kluby sportowe Bełchatowa – PGE Skra (siatkówka) oraz PGE GKS (piłka nożna) – promują markę miasta na arenie ogólnopolskiej. Siatkarscy mistrzowie Polski z powodzeniem czynią to również poza granicami naszego kraju, uczestnicząc np. w europejskiej Lidze Mistrzów oraz Klubowych Mistrzostwach Świata, z czego możemy być niebywale dumni. Nie zapominajmy również o indywidualnych sportowcach, którzy przywożą medale z wielu imprez, w tym także o randze międzynarodowej. Gratulujemy!

Dodatkowo sport przyciąga do siebie coraz większą liczbę mieszkańców. W Bełchatowie organizowane są zawody z różnych dziedzin sportu (siatkówka, piłka nożna, tenis ziemny, kolarstwo czy bieganie), a ich ranga sięga także międzynarodowej. Tak było np. na początku tego miesiąca, kiedy to na Stadion Miejski ponownie zawitała piłkarska, młodzieżowa reprezentacja Polski. W mijającym roku, podczas Mistrzostw Świata w Rosji, miasto dla wiernych kibiców piłki nożnej zorganizowało Strefę Kibica. A lada dzień rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będziemy mogli uczcić przy okazji organizacji flagowej imprezy miasta, biegu „Bełchatowska Piętnastka”.

Już najmłodsi mieszkańcy wiedzą, że w Bełchatowie wiele się dzieje. – Tu nie można się nudzić, ponieważ jest dużo miejsc, w których można się rozwijać – mówi Gosi. – Jest dużo atrakcji, festiwali i festynów – wtóruje jej Bartek, który wraz z kolegami mógł np. na Dniach Bełchatowa bądź miejskim Dniu Dziecka skorzystać ze sportowej atrakcji jaką były „Mega piłkarzyki”.

Aktywność fizyczna to nie tylko sporty wyczynowe. Amatorzy mogą korzystać z ogólnie dostępnych siłowni zewnętrznych, a fani nieco bardziej ekstremalnych doświadczeń – pojeździć na skateparku czy pumptracku. – Bełchatów to miasto tętniące życiem. Uczymy się tu i pracujemy, bawimy i odpoczywamy. Do spacerów zachęcą nowe szlaki turystyczne, do odpoczynku zaś parki, tężnia solankowa i Sad Jabłoniowy. Dla tych bardziej aktywnych mamy siłownie zewnętrzne, nowoczesny skatepark i jeden z największych w kraju pumptracków. Bełchatów jest w ciągłym ruchu i cały czas się zmienia. Odkrywajmy nasze miasto codziennie od nowa – zachęca Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

własne / Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Streetball Bełchatów 2024