Bełchatowski skateboarding

Deskorolkarze z całego kraju spotkają się na bełchatowskim skateparku. Będą rywalizować o jak najlepsze noty, które zapewnią im start w finałach mistrzostw Polski. Powietrzne akrobacje będzie można podziwiać w najbliższą sobotę 26 maja. – Eliminacje odbywają się w Bełchatowie po raz drugi i na pewno nie ostatni – przekonuje Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Start zawodów o godz. 11:00.

Bełchatów ponownie będzie pierwszym przystankiem deskorolkowych eliminacji mistrzostw Polski. Udział w zawodach zapowiedzieli już amatorzy m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Gdańska i Krakowa. Będą też lokalni  deskorolkarze i specjalni goście z Czech. Na ten moment zapisało się już 80 osób, ale liczba zawodników z pewnością będzie większa. Wciąż można się bowiem zgłaszać. Listy startowe zamkną się dopiero przed zawodami. – Wszystkich, którzy czują się na siłach i posiadają odpowiednie umiejętności zapraszamy do startu w eliminacjach. Klasyfikacja będzie prowadzona w trzech kategoriach: zawodnicy do lat 16, kobiety open i mężczyźni open – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które wspólnie z miastem, Polish Skate Federation i Stowarzyszeniem Sportów Apostrov podjęło się organizacji zawodów.

Pewne jest, że każdy kto wystartuje w eliminacjach będzie rywalizować o jak najlepsze noty. Bo to one zapewnią im start w finałach cyklu. „Dzikie Karty”, czyli przepustki do tej fazy mistrzostw, trafią tylko do trzech zawodników. Powędrują także do nich nagrody na łączną pulę 5 tys. zł. Przed deskorolkowcami dwa etapy. Najpierw zmierzą się w „Jam Session”, czyli grupowych przejazdach. Przez kilka minut zawodnicy będą wykonywać różnorodne ewolucje. Ci, którzy otrzymają najwięcej punktów, przechodzą do drugiego etapu – przejazdów indywidualnych. Każdy ma dwie szanse, a do klasyfikacji końcowej będzie brany ten z zwiększą liczbą punktów.

O oprawę muzyczną zadba marka RedBull, zaś ci co zgłodnieją będą mogli skorzystać z foodtrucka. W przypadku złej pogody mistrzostwa zostaną przeniesione na nadzielę, godziny pozostaną bez zmian. – Eliminacje Deskorolkowych Mistrzostw Polski, to kolejne tak duże wydarzenie na naszym skateparku. Pokazuje to, że taki obiekt był w mieście potrzebny. Bełchatowianie na co dzień chętnie korzystają z niego, coraz częściej też można na nim spotkać amatorów sportów ekstremalnych z innych miast – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Warto przypomnieć, że tuż obok budowany jest właśnie kolejny obiekt sportowy. Mowa o pumptracku, czyli dwóch torach rowerowych o różnym stopniu trudności. Na tym nie koniec. W ciągu dwóch najbliższych lat cały teren wzdłuż ulicy Turkusowej aż do placu zabawa przy ulicy Kredowej zostanie zagospodarowany. Oprócz skateparku i torów rowerowych powstanie m.in. pełnometrażowe boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia – dodaje prezydent Czechowska.

Eliminacje odbywają się w Bełchatowie po raz drugi i na pewno nie ostatni. Z opinii polskiej federacji skateboardingu wiemy, że obiekt jest bardzo dobry i cieszy się dużą popularnością wśród fanów tego sportu. Wystarczy przyjść na nasz skatepark po południu, żeby zobaczyć że chętnie korzystają z niego również bełchatowianie. Nawet maluchy, które jeżdżą po nim hulajnogami czy rowerami biegowymi – podsumowuje dyrektor Szymczyk.

Plan zawodów:
godz. 10:00 – Otwarcie biura zawodów
godz. 11:00 – UNDER 16 – Eliminacje
godz. 12:00 – OPEN – Eliminacje
godz. 14:00 – FINAŁ GIRLS
godz. 15:00 – FINAŁ UNDER 16
godz. 16:00 – FINAŁ OPEN
godz. 17:00 – BEST TRICK VANS!
godz. 18:00 – Rozdanie nagród

AD-A / Miasto Bełchatów

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *