Bełchatów w centrum triathlonowej rywalizacji

Lepsza trasa kolarska, zmieniona biegowa i szybszy niż zwykle start. To trzy zasadnicze zmiany, których mogą spodziewać się zawodnicy „LOTTO Triathlon Energy” w Bełchatowie już w najbliższą niedzielę. Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach, a wraz z jej rozpoczęciem można spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu.

Organizatorzy przewidzieli rywalizację na dystansie 1/2, 1/4 i 1/8 Ironman, indywidualnie i w sztafetach. Najdłuższy z nich – połówka Ironmana – przewiduje przepłynięcie blisko 2 km (1,9 km), 90 km jazdy na rowerze i przebiegnięcie dystansu 21,1 km. Ustalone limity czasu ukończenia zawodów wynoszą 7h 30 min na dystansie 1/2 IM, 4h 30 min na dystansie 1/4 IM i 3h na dystansie 1/8 IM.

Podobnie jak w Starogardzie Gdańskim impreza zostanie zrealizowana na dwie strefy zmian, które będą zlokalizowane w dwóch różnych miejscach. Pierwsza w pobliżu zbiornika „Słok”, a druga w samym centrum miasta, tuż przy „Gigantach Mocy”. – Zawsze wsłuchujemy się w głos zawodników i o ile to jest tylko możliwe, staramy się wprowadzać udogodnienia. Dlatego m.in. zmiana na plus trasy kolarskiej i biegowej – mówi Adam Greczyło, event dyrektor Energy Events.

Trasa biegowa poprowadzona jest ulicami Bełchatowa na pętli o długości 5,25 km. Tym razem zawodnicy będą pokonywać ostatni dystans m.in. przed Urzędem Miasta, ulicą Kościuszki. Będzie mniej biegania po piasku, bo odcinek trasy w parku został usunięty. Nie zmieniła się lokalizacja strefy finiszera, która ponownie umiejscowiona została na pl. Narutowicza. Zmiana również dotknęła trasę rowerową, która w tym roku dostarczy industrialną scenerię podczas przejazdów przez tereny Elektrowni i Kopalni Bełchatów.

Strefy zmian T1 i T2 będą odbywały się w systemie worków, dzięki czemu zawodnicy nie będą musieli wracać po swoje rzeczy do strefy T1 po ukończeniu zawodów, ale celebrować i odpoczywać w strefie finiszera. Rzeczy w workach zostaną dowiezione przez organizatora do strefy zmian T2. Po ukończeniu zawodów każdy zawodnik będzie mógł odebrać swoje rzeczy w okolicy mety.

22 lipca witać będziemy triathlonistów w samym sercu Bełchatowa. Bardzo się cieszę, bo jesteśmy miastem, które kocha sport i niezwykle ceni sportowców. Zawsze z niecierpliwością czekamy na sportowe emocje, a tych z pewnością nie zabraknie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Miasta Bełchatowa. Wzorem lat ubiegłych Organizatorzy przeprowadzą także specjalną kwalifikacje dla służb mundurowych.

O wyniku końcowym decyduje łączny czas trzech dyscyplin, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się. Do rywalizacji podczas „LOTTO Triathlon Energy” w Bełchatowie stanie 400 zawodników z całej Polski. Zawodnicy i w tym roku liczą na doping mieszkańców Bełchatowa na ulicach miasta.

Poniżej przedstawiamy mapy tras pływackiej, rowerowej i biegowej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *