Blisko 200 osób poznało zimowe dyscypliny sportowe dzięki Igrzyskom Zimowej Akademii Sportu

Po raz trzeci do Bełchatowa zawitały Igrzyska Zimowej Akademii Sportu, w ramach których odwiedziła nasze miasto, a dokładniej Halę Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie kolejna utytułowana olimpijka Natalia Czerwonka – polska łyżwiarka szybka, czterokrotna uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich, srebrna medalistka olimpijska z Soczi w drużynie z 2014 roku, a także trzykrotna medalistka drużynowych mistrzostw świata. To sportowe wydarzenie zgromadziło w dwóch blokach łącznie blisko 200 osób, a dzieci i młodzież biorąca udział w tym evencie nie kryła swojego zadowolenia i radości.

Rywalizacja rozpoczęła się na początku drugiego tygodnia ferii zimowych, które trwają na terenie województwa łódzkiego do niedzieli, 11 lutego. W naszym obiekcie czekały takie olimpijskie i zimowe dyscypliny sportowe jak: biathlon, curling, hokej, minihokej, symulator jazdy na nartach, symulator skoków narciarskich, snowboard, ślizgi na slideboardzie, czy nawet możliwość poczucia się jako bobselista w przygotowanym olimpijskim bobsleju reprezentacji Polski. Liczyła się zarówno technika, jak i czas, ponieważ najmłodsi w dwóch blokach 1,5-godzinnych zbierali na specjalnych kartach uczestnika pieczątki, a te wymieniano następnie na nagrody rzeczowe. Najlepszych na poszczególnych stanowiskach wyróżniono też voucherami do pizzerii, kina, czy na basen. Ponadto uczestnicy igrzysk zostali obdarowani chrupkami. Nagrody w poszczególnych momentach tego sportowego wydarzenia wręczała Prezydent Miasta Bełchatowa Mariola Czechowska, a także Wiceprezydenci Miasta Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański.

Celem Zimowej Akademii Sportu było uatrakcyjnienie sportowej rywalizacji i integracji uczestników biorących udział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu, a także promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja zimowych sportów, zachęcenie do uprawnienia oryginalnych form ruchu i organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sprzętu i urządzeń do zimowych sportów olimpijskich.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji Igrzysk Zimowej Akademii Sportu. To była rekordowa pod względem frekwencji odsłona tego sportowego wydarzenia. Z przyjemnością patrzyło się na uśmiechnięte twarze uczestników zmagań zimowych dyscyplin sportu, które przecież nie są w naszym regionie aż tak powszechne. Ten event był również okazją do osobistego spotkania z wybitną medalistką olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Natalią Czerwonką, która świetnie bawiła się w towarzystwie najmłodszych. Kolejny raz wspólnie pokazujemy, że Bełchatów stawia na rozwój dzieci i młodzieży i promuje sport w każdej odsłonie.

~ Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie

Dzieci w wieku 6-16 lat chętnie i z uśmiechem na twarzach brały udział w zmaganiach, a także robili sobie wspólne fotografie z Natalią Czerwonka, która chętnie rozdawała autografy, a także rozmawiała z uczestnikami tego eventu.

Organizatorem tego wydarzenia jest firma BDB Event, a za współorganizację eventu odpowiada: Miasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.

Partnerami są: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Bełchatowie, Chrupex, TrojankaMCK PGE Giganty MocyStrong & Fit Body Akademia Pływania – Mariusz LichodziejewskiJust Men Barber Shop, Kino Helios Bełchatów, Pizza Hut Bełchatów, Nadleśnictwo Bełchatów – Lasy Państwowe, GKS Bełchatów oraz Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *