Bratobójczy pojedynek w kategorii seniorów zakończył Bełchatowski Turniej Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W sobotę, 5 listopada w Hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a rozegrany został Bełchatowski Turniej Tenisa Stołowego z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Rywalizacja prowadzona była w trzech kategoriach Senior, Młodziczka i Młodzik. Najlepsi otrzymali pamiątkowe medale, statuetki oraz vouchery do wykorzystania sklepie tenisowym Modest o łącznej wartości od 50 zł do 500 zł złotych. Łącznie do gry zgłosiło się ponad 70 uczestników.

Do rywalizacji zgłaszać się mogli zawodnicy grający na poziomach: II, III, IV oraz V ligi, a także ci niezrzeszeni w klubach sportowych. Rozgrywki były prowadzone pod okiem przedstawicieli Wydziału Gier i Dyscypliny Łódzkiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego Pana Andrzeja Nitka i Pani Moniki Proniewskiej zgodnie z regulaminem i obowiązującymi zasadami gry Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Imprezę sportową oficjalnie rozpoczęliśmy o godzinie 10:00 z udziałem zaproszonych gości: Prezesa Ludowego Klubu Sportowego Bełchatów i byłego Prezydenta Miasta Bełchatowa Tadeusza Rozpary, Wiceprezesa Ludowego Klubu Sportowego Bełchatów Pana Marcina Ussa, Dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Pana Pawła Woźniaka oraz trenera z wieloletnim stażem w sekcji tenisa stołowego LKS Bełchatów Tadeusza Książczyka, który wspólnie z naszą jednostką współorganizował to sportowe wydarzenie. Wszyscy wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a po chwili rozpoczęto tenisowe zmagania.

Do rywalizacji w tenisowych rozgrywkach przystąpiło dokładnie 7 młodziczek, 16 młodzików oraz 49 seniorów. Wśród młodziczek, najlepsza okazała się Lilianna Kaleta z ULKS Moszczenica z rocznika 2011, drugie miejsce zajęła Lilianna Nowak z KU AZS UJD Częstochowa z rocznika 2011, a trzecie miejsce przypadło zawodniczce reprezentującej UMLKS Radomsko Niny Aleksieievej urodzonej w 2013 roku.

Wśród młodzików najlepszych okazał się zawodnik GLKS Drużbice Miłosz Zajda z rocznika 2014, drugie miejsce przypadło Janowi Rozparze z klubu KS Elta Łódź z rocznika 2011, a trzecie miejsce zajął Szymon Bogucki z ULKS Moszczenica urodzony w 2013 roku.

W kategorii seniorów po bratobójczym pojedynku zwycięzcą został Michał Oracz, który w finałowym pojedynku pokonał swojego brata i klubowego rówieśnika Łukasza Oracza 3:2. Na ostatnim stopniu podium stanął Bartłomiej Molka. Cała trójka zawodników reprezentowała gospodarzy turnieju – LKS Bełchatów.

Organizatorami Bełchatowskiego Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości byli: Ludowy Klub Sportowy BełchatówMiasto Bełchatów Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie, a partnerem Transport Frysiak.

TUTAJ znajdziesz ogólną klasyfikację turnieju z podziałem na poszczególne kategorie.