Budowa zaplecza sportowego coraz bliżej

Rada Miejska w Bełchatowie na sierpniowej sesji przyjęła projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentu osiedla Okrzei. Na tym obszarze docelowo ma powstać nowoczesny budynek zaplecza sportowego.

Czwartkowa decyzja Rady Miejskiej to kolejny krok w projekcie zakładającym budowę zaplecza sportowego, a Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie ma już opracowaną koncepcję i wstępny projekt budynku, który będzie miał ok. 660 m2 powierzchni użytkowej. W sąsiedztwie powstanie niewielkie boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, plac gry do siatkonogi oraz miejsca parkingowe. Ponadto oświetlenie mają zyskać boiska numer 3 i 4, które na tę chwilę go nie posiadają.

Przyjęcie tej uchwały daje podstawę do rozpoczęcia procedury planistycznej. Następnie po przeprowadzeniu pełnej procedury formalno – prawnej z tym planem związanej, plan miejscowy stanie się aktem prawa miejscowego dając podstawę do wydawania pozwoleń na budowę. Przypomnijmy, że cały projekt pozytywnie zaopiniował Łódzki Związek Piłki Nożnej. Miasto ma w planie pozyskać dotację m.in. z Ministerstwa Sportu.

Budowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *