Piłka tenisowa podczas całego cyklu Grand Prix

Czas na podsumowanie Turnieju Masters Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023 oraz całego tegorocznego cyklu

W drugi weekend września, w dniach 9-10 odbyły się rozgrywki kończące bieżący sezon Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023. Pojedynki w ramach tej rywalizacji tradycyjnie miały miejsce na Miejskich Kortach Tenisowych znajdujących się przy ulicy Edwardów 8 w Bełchatowie.

Turniej Masters był okazją do spotkania się graczy, którzy zajęli w swoich kategoriach miejsca 1-8 po pięciu edycjach tegorocznego cyklu. Turniej Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023 był rozgrywany w okresie od maja do sierpnia bieżącego roku. W Turnieju Masters udział wzięli tenisiści w trzech kategoriach: OPEN mężczyzn, OPEN kobiet oraz „+50 mężczyzn”.

Do rywalizacji w kategorii OPEN mężczyzn przystąpiło 7 graczy podzielonych na dwie grupy: jedną czteroosobową i drugą trzyosobową. Zwycięzcą został Franciszek Stępień, który w finale pokonał Grzegorza Puźniaka 2:0 (6/2, 6/1). Warto dodać, że Franciszek Stępień w klasyfikacji Grand Prix zajął 12. miejsce ze 120 punktami na koncie i ze względu na brak możliwości przystąpienia do Turnieju Masters wyżej sklasyfikowanych zawodników mógł wziąć udział w ostatnim turnieju tego roku. Grzegorz Puźniak w całej klasyfikacji Grand Prix zajął 6. miejsce z sumą 180 punktów. W meczu o 3. miejsce w Turniej Masters rywalizowali ze sobą Tymoteusz Piwowarski i Dawid Furmaniuk. Po kreczu Furmaniuka w pierwszym secie przy stanie 5/5, 3. miejsce powędrowało do Tymoteusza Piwowarskiego, który w całej klasyfikacji Grand Prix zajął 2. miejsce z 285 punktami. Zwycięzcą całego cyklu Grand Prix z 415 punktami został Dawid Furmaniuk, który wziął udział we wszystkich turniejach Grand Prix. Na najniższym stopniu podium tegorocznego cyklu stanął ex aequo Mariusz Strojkowski oraz Mateusz Stanowski z dorobkiem po 225 oczek.

W rywalizacji kategorii OPEN kobiet przystąpiła trójka tenisistek. Kobiety rywalizowały ze sobą systemem „każda z każdą”. Turniej Masters zwyciężyła Agnieszka Strojkowska, która zajęła 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji Grand Prix z 495 punktami na koncie. 2. pozycję zajęła zwyciężczyni całego cyklu Edyta Elertowicz z 510 punktami, a 3. miejsce w turnieju oraz całej klasyfikacji z 225 punktami przypadło najmłodszej uczestniczce całego cyklu i turnieju 12-letniej Hannie Wróblewskiej.

W kategorii „+50” mężczyzn w Turnieju Masters wzięło udział 7 graczy. Mecze były rozgrywane w dwóch grupach. Zwycięzcą bez ani jednej porażki został Zbigniew Maruszak, który jednocześnie został też sklasyfikowany na 1. miejscu całego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym. 2. miejsce w Turnieju Masters przypadło dla Krzysztofa Drzewosza (6. miejsce w całym cyklu Grand Prix), a 3. miejsce przypadło Wojciechowi Makowskiemu (8. miejsce w całym cyklu Grand Prix). Trzeci w klasyfikacji Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023 był Edwin Misztal.

W Turnieju Masters nie odbyła się rywalizacja w grze deblowej. Zwycięzcą w tej klasyfikacji został Dawid Furmaniuk z ilością 495 punktów, 2. miejsce wywalczył Kamil Rybak, który zdobył 480 punktów, a 3. lokatę zajęli ex-aequo Zbigniew Krysiak i Adam Szewczyk z sumą 315 punktów.

Klasyfikacja poszczególnych kategorii w ramach całego cyklu Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym 2023 dostępna jest TUTAJ.

Przypominamy, że Miejskie Korty Tenisowe przy ulicy Edwardów 8 są przez cały czas dostępne dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Od poniedziałku do piątku, można z nich korzystać w godzinach 9:00 – 21:00, a w sobotę i niedzielę od godziny 8:00 do 16:00. Więcej szczegółów nt. tego obiektu można znaleźć TUTAJ.

Rezerwacji kortów można dokonywać za pośrednictwem platformy Twój Tenis, pod numerem telefonu: 798-461-713 lub za pomocą adresu e-mail: korty@mcs.belchatow.pl. Więcej szczegółów nt. tego obiektu można znaleźć TUTAJ.