Czeka nas duża inwestycja

Miasto Bełchatów w dalszym ciągu inwestuje w bazę sportową, którą administruje Miejskie Centrum Sportu. Najnowszym projektem jest budynek zaplecza sportowego, który ma powstać na niezagospodarowanej działce przy boiskach treningowych.

Projekt budynku oraz koncepcja zagospodarowania tego terenu są już gotowe, a w momencie oddania go do użytku nieaktualne staną się zastrzeżenia, które od lat podnosił Polski Związek Piłki Nożnej. – Do tej pory dojście na mecz odbywający się na jednym z boisk treningowych sprawiało dyskomfort, ponieważ trzeba było przejść kilkaset metrów z szatni znajdującej się w stadionie, a dodatkowo pokonać ruchliwą ulicę – wyjaśnia Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Nowy budynek będzie miał ok. 660 m2 powierzchni użytkowej, a w środku znajdować się będzie kilka szatni dla piłkarzy i sędziów. Dzielić je będą wewnętrzne ściany mobilne, które umożliwią tworzenie przestrzeni w zależności od potrzeb. Dodatkowo przewidziane są np. pokoje odpraw przedmeczowych, pomieszczenia dla trenerów i techniczne. W sąsiedztwie powstaną miejsca parkingowe, niewielkie boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią oraz plac gry do siatkonogi. Ponadto oświetlenie mają zyskać boiska numer 3 i 4, które na tę chwilę go nie posiadają.

Cały projekt pozytywnie zaopiniował Łódzki Związek Piłki Nożnej. Miasto ma w planie pozyskać dotację m.in. z Ministerstwa Sportu. Budowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku. – Mamy nadzieję, że będąc w kontakcie z PZPN będziemy mogli na obiektach treningowych organizować zgrupowania. Do tego wierzę, że lada moment doczekamy się bardzo dużej imprezy na Stadionie Miejskim. Do końca czerwca czekamy na odpowiedź – kończy Marcin Szymczyk.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *