kobiety, które zajęły czołowe miejsca w III Biegu Ulicznym "Piątka szyta na miarę" w swojej kategorii OPEN Kobiet

Deszczowy III Bieg Uliczny „Piątka szyta na miarę” za nami. Ponad 150 uczestników wybiegło na ulice Bełchatowa

W Biegu Głównym „Piątki szytej na miarę” na dystansie 5 kilometrów triumfował Tomasz Biskupski, a w rywalizacji na jednej pętli o długości 2,5 kilometra w Biegu Towarzyszącym – Rodzinnym zwyciężyła rodzina Węgrzyckich z Bełchatowa na czele z jej kapitanem Waldemarem. Łącznie na trasie Biegu Głównego do mety dobiegło 131 osób, a w rodzinnych zmaganiach zameldowało się 5 drużyn.

Już po raz trzeci na ulicach Bełchatowa odbyła się „Piątka szyta na miarę”, czyli Bieg Uliczny, który do kalendarza miejskich imprez sportowych trafił już w 2021 roku. W ramach tej imprezy biegowej rywalizacja toczyła się na dystansie 5 kilometrów w Biegu Głównym i na trasie o długości 2,5 kilometra w Biegu Towarzyszącym – Rodzinnym. Przypomnijmy, że jedna pętla trasy wynosiła właśnie 2,5 kilometra, a ponadto posiadała ona atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wiodła od Placu Narutowicza kolejno ulicami: Lecha i Marii Kaczyńskich, Placu Wolności, Czyżewskiego, Północną, Grota Roweckiego, Bawełnianą i Pabianicką aż do linii start/meta na Placu Narutowicza.

Do udziału w tym evencie zgłosiło się 137 osób oraz 8 rodzin, a więc limity prawie się wypełniły. Z pewnością ulewna pogoda, która towarzyszyła przez całą niedzielę, 22 października nie sprzyjała biegaczom, a szczególnie zapisanym do udziału rodzinom i ostatecznie na starcie stawiło się 131 zawodniczek i zawodników oraz 5 drużyn 3-osobowych. Na liście startowej mieliśmy w głównej mierze osoby z Bełchatowa i okolicznych miejscowości, a także tych zlokalizowanych na terenie województwa łódzkiego, jak i poza nim np. z Kielc, Częstochowy, czy też Przemyśla.

Zanim biegacze wyruszyli na trasę, odbierali oni pakiety startowe, które znajdowały się w biurze zawodów zlokalizowanym tym razem w Galerii Bawełnianka. Następnie zorganizowano w rejonie linii start/meta wspólną rozgrzewkę, którą poprowadził jeden z trenerów siłowni GymCity Bełchatów, która była partnerem biegu. Na kilka minut przed startem biegu oficjalnego rozpoczęcia imprezy sportowej dokonali: Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, który również rywalizował na dystansie 5 kilometrów, Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie oraz Katarzyna Sidorczuk – Prezes Klubu Biegaczy „Spartakus” Bełchatów, głównego organizatora tej sportowej rywalizacji.

Po 15 minutach i 26 sekundach jako pierwszy linię mety przeciął Tomasz Biskupski, który wygrał ten bieg w 2021 roku, a przed rokiem był drugi, uznając wówczas wyższość Sylwestra Lepiarza. Tym samym mieszkaniec Sukowa i reprezentant teamu Zabiegani w Kielcach – TOMATO Market wrócił na zwycięski szlak w „Piątce szytej na miarę”. Bardzo dobry start odnotował także bełchatowianin Tomasz Owczarek, który zajął 2. miejsce z wynikiem 00:15:39s. Na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Maruszewski z Burzenina. Reprezentant Wosiek Team uzyskał wynik 00:16:04s. W kategorii kobiet zwyciężyła bełchatowianka Sylwia Hałaczkiewicz z rezultatem równym 00:18:58s, co dało jej w całym starcie 21. miejsce OPEN. Warto przypomnieć, że przed rokiem zajęła ona 3. pozycję. Druga była Justyna Chudzik-Warzecha z Łodzi z czasem 00:19:54s, a trzecia znów bełchatowianka Ewelina Kempa z rezultatem 00:20:40s. Dla najlepszych „3” kobiet i mężczyzn przygotowano nagrody finansowe w wysokości 450 złotych za zajęcie 1. miejsca, 350 złotych za 2. pozycję i 250 złotych za 3. lokatę, a także pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe wraz z voucherami.

W kategorii wiekowej od 16 do 39. roku życia w gronie mężczyzn zwyciężył zelowianin Mateusz Krajda z Bieging Team Zelów, który OPEN był na 4. pozycji z wynikiem 00:16:36s. Na drugim stopniu podium stanął Szymon Wiktorowicz z Opoczna z rezultatem 00:16:54s, a 3. miejsce zajął przedstawiciel Team Kopeć Arkadiusz Żyła, który na metę wbiegł z czasem 00:17:08.

Z kolei w tej kategorii wiekowej wśród kobiet wygrana padła łupem również przedstawicielki Bieging Team Zelów Magdaleny Bolonek, która uzyskała czas 00:22:22s. Na 2. miejscu stanęła Tatiana Geletukha reprezentująca Teamochal / Zabiegani Częstochowa z rezultatem 00:22:55s, a na 3. pozycji znalazła się bełchatowianka Marta Witkowska z wynikiem 00:23:01s.

Kategoria „+40”, to wśród mężczyzn wygrana częstochowianina Adriana Pytlarza z Darsoft Running Team z czasem 00:16:49s i 5. miejscem OPEN, drugi był ubiegłoroczny zwycięzca tej klasyfikacji, czyli Piotr Koń z miejscowości Ręczno uzyskując identyczny czas jak w 2022 roku, a więc 00:17:01s, który dał mu w Biegu Głównym na dystansie 5 kilometrów w klasyfikacji OPEN również wysoką – 7. lokatę. Trzeci w tej kategorii wiekowej był Robert Wójcik ze Zgierza z teamu Razem Trenujemy Sport, z uzyskanym wynikiem 00:17:38s.

Natomiast w gronie kobiet kategorii wiekowej „+40” najlepiej zaprezentowała się Edyta Gołuchowska z Krzętowa, która reprezentując KSK2Przedbórz osiągnęła rezultat równy 00:23:28s, na 2. miejscu uplasowała się Marta Rus ze Sławkowa z czasem 00:24:19s, a na 3. lokacie znalazła się Agnieszka Ciupa z miejscowości Blok Dobryszyce z czasem 00:24:59s.

W nowo powstałej w roku bieżącym kategorii wiekowej mężczyzn powyżej 60. roku życia wygrał Zdzisław Kluf z Bełchatowa z czasem 00:20:42s, drugi był przedstawiciel Kluk Piotr Herudziński z wynikiem 00:20:49s, a na 3. pozycji uplasował się Edward Jurachno z Bełchatowa z rezultatem 00:22:48s.

W kategoriach wiekowych najlepsi otrzymali nagrody finansowe w wysokości 250 złotych za zajęcie 1. miejsca, 200 złotych za 2. pozycję oraz 150 złotych za 3. lokatę, a ponadto zdobyli oni pamiątkowe statuetki.

Bieg Towarzyszący – Rodzinny, to z kolei zmagania na jednej pętli, czyli dystansie liczącym 2,5 kilometra. Jako pierwsza do mety dobiegła rodzina Węgrzyckich na czele z jej kapitanem Waldemarem. Ich czas, to 00:12:31s. Na 2. pozycji uplasował się podobnie jak przed rokiem Paweł Borowik z rezultatem o 10 sekund gorszym. Na 3. miejscu linię mety przeciął z wynikiem 00:14:09s Piotr Fal i jego drużyna. Łącznie bieg ten ukończyło 5 drużyn. Na najlepsze rodziny czekały również interesujące nagrody rzeczowe, a także vouchery do wykorzystania w różnych miejscach Bełchatowa. Oczywiście dla każdego, kto regulaminowo ukończył bieg na obu dystansach, czekał pamiątkowy medal, które rozdawali członkowie Klubu Biegaczy „Spartakus” Bełchatów.

Pełne wyniki:

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia pojawili się w centrum Bełchatowa, aby wziąć udział w naszym sportowym wydarzeniu, a także tym, którzy zagrzewali uczestników dopingiem w strefie linii start/meta oraz na trasie.

Jednocześnie zachęcamy do udziału w kolejnym biegowym wydarzeniu, które organizujemy już 19 listopada 2023 roku. Wówczas to odbędzie się 26. edycja Biegu Ulicznego „Bełchatowska Piętnastka”, o której więcej przeczytacie TUTAJ. Wciąż trwają zapisy, ale wolnych pakietów startowych zostało już nieco ponad 150 z 700, które przygotowaliśmy. Zapisywać się do rywalizacji na dwóch dystansach: 5 i 15 kilometrów można do poniedziałku, 13 listopada, do godziny 23:59 na stronie internetowej www.online.datasport.pl. Organizatorami III Biegu Ulicznego pn. „Piątka szyta na miarę” byli: Klub Biegaczy Spartakus BełchatówMiasto Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie.